Közigazgatási béremelést javasol az LMP
Az LMP azt kéri, hogy a kormány - a helyettes államtitkári szinttől lefelé - 2014-től hajtson végre húsz százalékos illetményfejlesztést a közigazgatásban - mondta szerdán sajtótájékoztatón Schiffer András azt követően, hogy a párt Budapesten egyeztetett a Közszolgálati Szakszervezetek Szövetségével (KSZSZ).
Hozzátette, az LMP szerint a közszférában gyakorlatilag lehetetlenné teszik a szociális párbeszédet, ami megengedhetetlen. Az LMP egy olyan új szabályozást szeretne, amelyik a közhivatalokban is stabillá teszi a szakszervezetek működését – jelentette ki.
Gertsmár Ferenc, a párt önkormányzati ügyvivője arról beszélt, hogy a közszolgálatban dolgozók társadalmi közmegbecsülést kell, hogy élvezzenek, aminek alapja a kiszámítható életpálya. Szintén alapvetés, hogy biztosítani kell számukra a pártatlan és pártsemleges működés lehetőségét – tette hozzá.
Agg Géza, a KSZSZ elnöke azt mondta, hogy a következő időszakban folyamatosan konzultálnak az LMP-vel. Kéréseik közül ő is azt emelte ki, hogy a területen dolgozók egy jelentős részének az elmúlt években körülbelül húsz százalékkal csökkent a reálkeresete, ezért emelést szeretnének. Emellett kérte az általa "selejtesnek" nevezett jogszabályok megváltoztatását, mert mint mondta, bizalomvesztés és méltatlanság címén "statáriális módon ki lehet a munkavállalóinkat penderíteni a munkahelyről". Végül azt mondta, hogy országos szinten, ágazatilag és helyi szinten is helyre kell állítani a szociális párbeszédet.
- 2023.05.31Jövő Vezetője Díj - nevezés Keressük a Jövő vezetőit, segíts megtalálni őket! A közép- és felsővezetők elismerését célzó ‘Jövő vezetője’ díj idén is kiosztásra kerül. Nevezd a vezetődet!
Részletek
Jegyek
- 2023.06.06Napi, heti pihenőidő és az új visszaélés-bejelentési törvény A workshop második felében azzal foglalkozunk, hogy az Európai Unió Bírósága 2023. márciusában egy magyar ügy kapcsán kimondta, hogy a heti és a napi pihenőidőt elkülönítve kell kiadni. Ez a magyar „általános munkarend” alapulvételével azt jelenti, hogy a szombati és vasárnapi naptári napokra eső heti két pihenőnap előtt kell kiadni a 11 órás napi pihenőidőt, tehát péntek 13.00 óra után munka már nem végezhető.
Részletek
Jegyek
- 2023.06.27IFRS Halasztott adó képzés Élő, interaktív, online képzés a nemzetközi beszámolókészítési elvek szerint az adózás számviteli kezeléséről. Fő cél: - a halasztott adó fogalmának megismertetése: mitől halasztott? - a halasztott adó elszámolásának célja és jelentősége - a számítás esetei és gyakorlati példákon keresztüli bemutatása.
Részletek
Jegyek
Egyelőre nem tudni, hogy mi áll a leépítés hátterében. Teljes cikk
2024-ben 126 milliárd forinttal több lesz a költségvetésben tanárbérre, mint idén. Teljes cikk
Jelenleg 15 ország van azon a listán, ahonnan könnyített eljárással jöhetnek Magyarországra dolgozni a vendégmunkások. Teljes cikk
- Nyugdíjak: Folyamatos inflációs kár éri az időseket 1 hónapja
- Tovább javult az üzleti hangulat a turizmusban 2 hónapja
- Női példaképekkel népszerűsítik a technológiai szektort a fiatalabbak körében 4 hónapja
- Ők kapják meg három nappal korábban a nyugdíjat 4 hónapja
- Nyílt napot tart a Nemzeti Közszolgálati Egyetem 4 hónapja
- Ekkora béremelést kaphatnak a közszolgálati dolgozók 5 hónapja
- Új üzletfejlesztési vezetőt nevezett ki a DHL Supply Chain 5 hónapja
- Ne tedd töltőre a benzines autót! Az ezerarcú motiváció a kudarctól a sikerig 5 hónapja
- Inflációkövető béremelést adna minden közszférában dolgozónak az LMP 5 hónapja
- Akár tízezren is köthettek új nyugdíjbiztosítási szerződést év végén 5 hónapja
- Így látták a HR vezetők 2022-t (1.): Gazdag András, Schaeffler-csoport 5 hónapja