kapubanner for mobile

Létszámbővítés jöhet a szlovákiai autógyárakban

Akár 3000 munkahely is létrejöhet három éven belül. Három szlovákiai autógyár készül jelentős létszámbővítésre. A pozsonyi Volkswagen, a nagyszombati PSA és a zsolnai Kia - számolt be a Hospodárské Noviny (HN) szlovák gazdasági-közéleti napilap.

A pozsonyi lap közlése szerint a három szlovákiai autógyár három éven belül együttesen mintegy 3 ezer új munkahelyet hozhat létre.

A HN információi szerint a legnagyobb mértékű bővítésre, mintegy másfélezer új munkahelyre a Szlovákiában legjelentősebb pozsonyi VW jóvoltából lehet számítani. A német tulajdonú autógyár, amelynek szlovákiai leányvállalata jelenleg 9400 embert foglalkoztat, 2012 és 2016 között másfél milliárd euró értékű beruházást valósít meg Szlovákiában. Az összeg jelentős hányadát a gyár új karosszériaüzemének építésére, illetve az üzemi infrastruktúra bővítésére fordítják.

A PSA Peugeot Citroen - jelenleg mintegy három és fél ezer embert alkalmazó - nagyszombati üzeme négyszáz új munkahelyet hozhat létre, sajtóközlések szerint két év múlva várhatóan itt kezdik majd gyártani az új Citroen C3-ast.

Arról, hogy a jelenleg mintegy 3800 alkalmazottal rendelkező zsolnai Kia milyen mértékű létszámbővítést tervez, nem említett konkrét számokat a HN, csupán annyit közölt: a gazdasági tárca már egyeztetéseket folytat a lehetséges bővítésről a koreai cég vezetésével.

Szlovákiában az autóipar mintegy 60 ezer embert foglalkoztat, miközben az ágazathoz kötődő beszállítók további 160 ezer embernek biztosítanak munkát. Az autóiparban dolgozik közvetlenül vagy közvetve az összes foglalkoztatott 9 százaléka.
  • 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Hangfelvétel buktathatott le egy HR vezetőt: a zaklatókat védő vállalati kultúráról beszélt

Súlyos vádak merültek fel a New Orleans Regional Transit Authority (RTA) HR vezetőjével szemben egy peres eljárásban. A dolgozók azt állítják,... Teljes cikk

Munkaerőhiányra válasz? Több százezer bevándorló kaphat munkavállalási engedélyt

Spanyolország rendkívüli lépésre szánta el magát: a kormány új rendelete akár félmillió, eddig illegális státuszban élő bevándorló számára... Teljes cikk

A vártnál jobban nőtt a munkanélküli segélykérelmek száma az Egyesült Államokban

Az Egyesült Államokban 16 ezerrel 219 ezerre emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt héten - közölte a munkaügyi... Teljes cikk