Magánnyugdíjpénztárak: egyre jelentősebb lehet az önsegélyezés
A VIT magánnyugdíjpénztár közgyűlése megerősítette a CIG Pannónia Biztosítóval hosszú távú stratégiai együttműködési megállapodását. A pénztárak szándéka, hogy tárgyalásokat kezdeményezzenek további pénztárakkal a lehetséges együttműködésről - tudta meg a Napi Gazdaság.
A csoport egészség- és önsegélyező pénztárral is bővül majd a tervek szerint. Pellei úgy gondolja, hogy a ma még csak marginális szerepet játszó önsegélyezők a különböző szigorítások (például táppénzkorlátozás, a gyógyszerkassza szűkítése vagy a munkanélküli-ellátások megnyirbálása) következtében nagyobb jelentőségre tehetnek szert. A kasszák felértékelődése azonban az ügyvezető szerint elsősorban a kormány családtámogató politikájából következhet. A tapasztalat egyébként is az, hogy az önsegélyezők főként a gyermekek iskoláztatási támogatásának kifizetése miatt kedveltebbek.
Napi Gazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Hiába nőtt a napszám és keresnek többet az alkalmi munkások, szinte kizárólag 60 év felettiek vállalnak mezőgazdasági munkát – derül ki a... Teljes cikk
Bár 2025-ben akár havi 150 ezer forintos lakhatási támogatás is járhatna a 35 év alatti dolgozóknak, alig néhányan élnek vele. Miért nem terjed ez... Teljes cikk
Július elsejétől a csecsemőgondozási díj (csed) és a gyermekgondozási díj (gyed) is mentes lesz a személyi jövedelemadó (szja) alól, emellett a... Teljes cikk
- A világ TOP 100 egyetemén tanulhatnak magyar fiatalok - legfeljebb húszan 12 hónapja
- Lezárult a Kelly, a Gi Group és a Grafton HR szolgáltatók összeolvadása Magyarországon 13 hónapja
- Kárpótlás az Erasmusért: a világ bármely egyetemére eljuthatnak a magyar diákok ezzel az ösztöndíjprogrammal 1 éve
- Példa: 25 éves férfi, 11 ezer forint havi befizetés - 100 ezer forinttal több nyugdíj 1 éve
- Mégis van remény Erasmus+ ügyben 1 éve
- Két nemzetközi csereprogram is elindult diákok számára 1 éve
- Már az inflációval is felveszik a versenyt a nyugdíjpénztári hozamok 2 éve
- Így teljesítettek a nyugdíjpénztárak az első negyedévben 2 éve
- Nyugdíjpénztári hozamok: Pislákol a fény az alagút végén 2 éve
- Új vezérigazgató a CIG Pannónia élén 2 éve
- Egyre többen nyúlnak hozzá nyugdíjpénztári megtakarításaikhoz 3 éve