Milliárdos felsőoktatási fejlesztés
Megkezdődhet az elmúlt húsz év legnagyobb vidéki felsőoktatási fejlesztése azokkal a projektekkel, amelyek támogatást nyertek a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) 1.3.1-es azonosító számú kiírásán. Első körben hat egyetem és főiskola nyert uniós támogatást infrastrukturális és informatikai beruházásra - írja a Világgazdaság.
Összesen mintegy 77 milliárd forintnyi uniós forrást szánnak a hazai felsőoktatás megújítására az Új Magyarország Fejlesztési Tervben (ÚMFT) 2013-ig.
Mindenki érdeke, hogy a korszerű műszaki, természettudományos képzésben részesülők száma nőjön, mivel így teremtődnek meg a feltételei annak, hogy sikeresen csatlakozhassunk a magas hozzáadott értéket termelő ágazatok versenyébe, a tudásalapú gazdasággal és társadalommal rendelkező országok közösségéhez.
Ennek érdekében azok a felsőoktatási programok számíthatnak támogatásra, amelyek segítenek hallgatóiknak piac- és versenyképes tudáshoz jutni az, illetve olyan szakembereket képeznek, akikkel a magyar gazdaság is jól jár, mert tudásuk révén innovatívabbá, versenyképesebbé válik. Ezeket a célkitűzéseket szolgálja az ÚMFT-ben a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program is. A TIOP fő feladatai közé tartozik a felsőoktatási intézmények külső és belső szolgáltatásainak modernizációja, valamint a versenyképesség növelése - áll a Világgazdaságban.
Ennek a munkának az érdemi elindítását jelenti a TIOP 1.3.1-es pályázata, amelynek keretében 2007-2008-ban csaknem 51 milliárd forint áll a pályázók rendelkezésére. Az első körben 28,9 milliárdot, a júniusra tervezett második körben pedig 21,7 milliárdot kapnak a támogatásra érdemes projektek.
A júniusi fordulóba 17 felsőoktatási intézmény nevezett be pályázatával. Fontos kikötés, hogy a tervezett keret legalább 70 százaléka a matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai tudományterületet érintő infrastrukturális fejlesztésre fordítandó.
Az első kör nyertesei közé tartozik a győri Széchenyi István Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem, az egri Eszterházy Károly Főiskola, a Dunaújvárosi Főiskola és a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola. A projektek keretében többek között új épületek épülnek, új oktatási, kutatói és hallgatói terek - például laboratóriumok - jönnek létre, és modern eszközöket szereznek be.
A támogatás alapfeltétele volt, hogy az intézmények a már meglevő kutatás-fejlesztési profiljukhoz kapcsolódó képzési területet fejlesszenek, szorosan együttműködnek a gazdasági szektorral, nemzetközileg is versenyképes kutatás-fejlesztési tevékenységet végeznek, és összességében komplex fejlesztési koncepciót valósítanak meg.
Világgazdaság
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Ősztől új pályázat segíti a munkakörülmények fejlesztését, 4,5 milliárd forint jut a hazai kkv-k támogatására - közölte a Nemzetgazdasági... Teljes cikk
Elindult a nevezés Az Év Szakembere 2025 díjra. A Mapei által alapított szakmai elismerés célja, hogy reflektorfénybe kerüljenek a kiemelkedő munkát... Teljes cikk
Péntektől lehet pályázni vidéki településeken működő munkahelyi bölcsődék létrehozására - közölte a Kulturális és Innovációs... Teljes cikk
- Díjazták a legjobb magyar egyetemeket 1 hónapja
- Miért nincs MI-t érintő oktatási stratégia és jó ötlet-e leépíteni a bölcsészképzést? 3 hónapja
- Szinte teljesen eltűntek az egyetemista és a 30 év feletti nyelvvizsgázók 3 hónapja
- A felsőfokú végzettségűek aránya a 25–34 éves korú népességen belül - grafikon 3 hónapja
- Egyre komolyabb problémát jelent a hallgatók lakhatása 3 hónapja
- Rekord az idei felsőoktatási felvételi jelentkezésben - minden 4. jelentkező harminc év feletti 4 hónapja
- Rekordot hozott az idei felsőoktatási felvételi jelentkezés 5 hónapja
- Február végéig lehet szavazni az ország legjobb egyetemi oktatójára 5 hónapja
- Kurzus indul a mesterséges intelligenciáról egy vidéki egyetemen 5 hónapja
- Bemutatták a megújult Diplomás Pályakövetési Rendszert 6 hónapja
- Donald Trump szerint új programja nyomán munkahelyek ezrei jönnek majd létre 6 hónapja