kapubanner for mobile

Milliókat keresett a The New York Times Co. vezetője

Janet Robinsonnak, a The New York Times Co. amerikai médiavállalat vezetőjének tavaly több millió dolláros jövedelme volt, miközben a cég egyik vezető kiadványa, a The New York Times napilap száz szerkesztőségi hely megszüntetését és költségcsökkentéseket jelentett be.

Szerdai sajtójelentések szerint Janet Robinson 2009-ben 4,9 millió dollárt kapott munkájáért. A cég vezérigazgatójaként nemcsak a vezető New York-i újság működését ellenőrzi, hanem ő felel a vállalatcsoporthoz tartozó The Boston Globe és az International Herald Tribune lapért, valamint egyéb regionális újságokért.

A 60 éves Robinson fizetése tavaly ugyan 4 százalékkal 962 ezer dollárra apadt (ez havi 15,5 millió forintnak felel meg), de 2,3 millió dollár jutalmat vett fel, a 2008-as összeg négyszeresét. Jövedelmében 1,6 millió dollár értékű részvényopció is szerepelt.

Az Egyesült Államok legtekintélyesebb napilapjai közé tartozó The New York Times tavaly bejelentette, hogy megszüntet száz helyet szerkesztőségében, ez 8 százalékos leépítést jelentett. A lap 2008-ban hasonló takarékossági intézkedést hajtott végre. Azt nem hozták nyilvánosságra, hogy pontosan hány újságírót bocsátottak el.

A reklámbevételek évek óta tartó egyenletes apadása miatt szinte minden amerikai lap drasztikus megszorító intézkedésekre kényszerül. A The New York Times az idén bejelentette, hogy valamilyen formában fizetőssé fogja tenni az újság on-line tartalmát. Tavaly csökkentették a szabadúszó újságírók keretét, és az alkalmazottak fizetései körülbelül 5 százalékkal csökkentek.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman

A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk

Szegedi BYD-gyár: külön határátkelési sávot kapnak a külföldről járó dolgozók

Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk

Milliárdok érkeznek – 150 munkahely sorsa dőlt el Csöngén

A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk