Mit kezdünk velük, ha hazajönnek?
Nagy-Britannia és Németország is igyekszik korlátozni a bevándorlást az elmúlt hónapokban. De mi lenne, ha a külföldön élő magyarok egy részének hirtelen haza kellene jönnie új választott hazájából? – teszi fel a kérdést a HVG Online.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tavalyi becslése szerint jelenleg mintegy 500 ezer magyar dolgozhat az Európai Unió országaiban, miután az utóbbi két-három évben különösen megugrott a vándorkedv a magyarokban. Ők tavaly 510-530 milliárd forintot utaltak haza családtagjaiknak, és még a magyar munkaerő-piaci helyzetet is javítják azzal, hogy nem itthon várják a csodát.
Egy nagyobb hazaáramlás, például már pár tízezer, vagy 100 ezer ember hazatérése is akár 2-3 százalékkal ronthatná a munkanélküliségi statisztikát, és valószínűleg állami juttatásokra is rászorulnának, valamint a külföldről hazautalt pénzösszeg is csökkenne.
HVG Online
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Szeptember 1-től pályázhatnak mikro-, kis- és középvállalkozások a munkakörülmények fejlesztését szolgáló beszerzéseik támogatására, az... Teljes cikk
A családi adókedvezmény összege mentes a letiltás alól. Teljes cikk
A támogatás összege idén egy dolgozóra vetítve éves szinten 37 459 forint. Teljes cikk
- Szülni csak gazdagon érdemes? A hálapénz ma is kulcs a jobb ellátáshoz 3 hete
- Orbán Viktor szerint milliószám jönnek majd az ukrán munkások 2 hónapja
- Egyedülálló sürgősségi képzést indított a Honvédkórház 3 hónapja
- A Covid utóhatásai - A fiatalok közel háromnegyedét érinti a szociális szorongás, a karrierjüket is befolyásolja 4 hónapja
- 117 ezer forint a szabolcsi szociális dolgozók átlagfizetése 6 hónapja
- Fogy a munkaképes korú lakosság - nagy a nyomás az uniós munkaerőpiacokon 6 hónapja
- Kötelező személyesen megjelenni a munkahelyen - Donald Trump aláírta első elnöki rendeleteit 6 hónapja
- Nagy árat fizetnek azok a cégek, akik korlátozzák a rugalmas munkát 7 hónapja
- Orbán Viktor elmondta, mikor kapnak béremelést a szociális dolgozók 7 hónapja
- Nagy Márton: a kkv-knak, hatékonyabbá és termelékenyebbé kell válnia 7 hónapja
- Díjazza a kormány azokat a gyermekvédelemben dolgozókat, akik szebbé tudják tenni a munkahelyüket 7 hónapja