Győrben alig van munkanélküli, Biharban alig dolgoznak
Három megye - Baranya, Győr-Moson-Sopron és Hajdú-Bihar - álláspiaci helyzetéről készített összeállítást a közszolgálati rádió Krónika című műsora. Csak a Kisalföldről érkeztek jó hírek…
A Győr-Moson-Sopron megyei kormányhivatal munkaügyi központjának vezetője, Rimányiné Somogyi Szilvia elmondta, a térségben a „bűvös” öt százalék alá került a munkanélküliségi ráta. Hozzátette, az állástalanok aránya a 2008/2009-es gazdasági válság óta nem volt ilyen alacsony. A hivatal a pályakezdők közül is nagyon sokat el tudott helyezni, és egyes szakmákat tekintve jelentős munkaerőhiány mutatkozik. Győr-Moson-Sopron több szakácsra, szociális gondozóra, illetve ápolókra, targoncásra. A szakember kiemelte, a munkát kereső közgazdászok és jogászok mellett újabban megjelentek a diplomás zenészek is.
A Hajdú-Biharban nyilvántartott munkanélküliek száma közel ötvenhatezer fő volt, ami negyvenháromezerre csökkent – mondta el Mező Barna, a megyei megyei kormányhivatal munkaügyi központjának igazgatója. Az új álláshelyek döntő részét a közfoglalkoztatás adja Hajdú-Biharban is. A legkedvezőbb a helyzet Hajdúszoboszlón, ahol a szeptemberben mért nyolcszázalékos, országos átlaghoz hasonló mértékű a munkanélküliség. Az ellenpont a megye bihari térsége. Berettyóújfalu és Biharkeresztes közelében vannak olyan települések, ahol a munkaképes korú lakosság ötven-hatvan százaléka regisztrált állástalan.
2011. november 21.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk
- Az egy éven túl nyilvántartott álláskeresők aránya 2024-ben - grafikon 4 hete
- Az álláskeresők aránya a munkavállalási korú népességhez viszonyítva - grafikon 2 hónapja
- Sokan terveznek új állást keresni 2026-ban, de kemény lesz a verseny 2 hónapja
- A budapesti álláskeresők száma és változása 2024 és 2025 között 3 hónapja
- Az álláskeresők számának változása a fővárosban - grafikon 4 hónapja
- Az álláskeresők száma a magyar vármegyékben - grafikon 4 hónapja
- A munkanélküliek száma korcsoportonként 6 hónapja
- Felmérés: kevés HR-es ismeri fel a hamis álláskeresői adatokat 7 hónapja
- Nőtt a munkanélküliség Lengyelországban 7 hónapja
- Bővítik a 30 év felettiek elhelyezkedését támogató program keretét 7 hónapja
- Állás nélkül 60 felett? Így segíthet a nyugdíj előtti álláskeresési segély 8 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben