Kétszer több magyar dolgozik Ausztriában
Az osztrák munkavállalók szervezetének friss adatai szerint szeptember végén 52 246 magyar állampolgárságú személy dolgozott hivatalosan Ausztriában, ez 18 százalékos, 7968 fős növekedés március óta.
A korábbi statisztikák szerint ugyanis 2011. március végén még csak 28 219, idén márciusban már 44 278 fő dolgozott tőlünk a szomszédos országban - írja a Privátbankár.hu. Létszámban a magyarok már erősen közelítenek a török munkavállalókhoz, és többen vannak, mint a lengyelek vagy a románok.
Tavaly márciustól idén szeptemberig nem kevesebb, mint 85 százalékos az emelkedés, közel megduplázódott a számunk. Ebben persze lehet némi szezonalitás, a nyári-ősz eleji hónapokban a mezőgazdaság miatt nőhet a létszám, ugyanakkor az idegenforgalomban Ausztriában télen is szezon van. A tendencia összességében mindenképpen növekedésre enged következtetni. Tavaly például éves átlagban 34 579 magyar dolgozott Ausztriában - írja a lap.
2012. október 25.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk
- Egy külföldi dolgozó késelte meg kollégáját egy szegedi építkezésen 1 hete
- Nem csak stresszesek: ezek a munkák teszik leginkább tönkre az egészséget 1 hete
- Pék 2 hete
- A humántőke-menedzsment lesz a siker kulcsa a kékgalléros szektorban? 2 hete
- A munkahelyi ivás kora lejárt? Átalakul, hogyan barátkoznak ma a kollégák 2 hete
- Alvásért, sorban állásért és ölelésért fizetnek? – A 10 legfurcsább munka, ami tényleg jól fizet 3 hete
- Élet 50 felett: már nem a karrier, hanem az én számít igazán 4 hete
- Az amerikai dolgozók mindössze harmada érzi úgy, hogy rugalmas 4 hete
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 1 hónapja
- Eleged van mindenből? Fizikai munkások jelentkezését várják az Antarktiszon 1 hónapja
- A középosztály tűnik el először? Megdöbbentő adatok az AI és a munka jövőjéről 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben