Munkatársai után szaglászott a francia IKEA?
Egy francia hetilap azt állítja, hogy az IKEA pénzt fizetett a francia rendőrségnek azért, hogy hozzájuthasson több dolgozójának és vásárlójának az aktájához is. Az IKEA vizsgálatot indított, de közölte, hogy ez nem jelent beismerést.
80 euró a rendőrségi adatbázisért?
A francia hetilap e-mailekből idézett, amelyek szerint a cég különféle információkat akart megtudni a munkavállalóiról, köztük szakszervezeti tagokról. Egy dokumentum szerint volt, hogy 80 eurót kínáltak a rendőrségi adatbázishoz való hozzáférésért cserébe. A vállalat állítólag annak a vásárlójáról is adatokat kért, aki beperelte őket négyezer euróra.
Az IKEA francia egységének a szóvivője az állításokat nem erősítette meg, de nem is cáfolta, azt mondta, hogy kivizsgálják az esetet - írja a BBC. A cég kiadott egy közleményt is, mely szerint a leghatározottabban elítélnek minden olyan jogellenes gyakorlatot, melyek megsértik az olyan fontos értékeket, mint a személyek magánszférája. Mint írták, az, hogy vizsgálatot indítottak, nem jelent beismerést.
Az IKEA 10 alkalmazottja azt mondta, hogy fontolgatják, hogy hivatalos panaszt tesznek, de a francia belügy azt mondta a brit lapnak, hogy ezekből még egy sem érkezett meg hozzájuk. A francia jog szerint az adatokhoz való illegális hozzáférés miatt akár 300 ezer euró büntetést vagy öt év börtönt is ki lehet szabni (origo.hu).
2012. március 1.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben