Női kvótát akar az EU nagyvállalatoknál
A tőzsdén jegyzett nagyvállalatok felügyelőbizottságaiban legalább 40 százalékos női részarány lenne kötelező az EU-ban. Erről szóló irányelv-tervezettel rukkol el Viviane Reding igazságügyi biztos ősszel.
Ha átmegy a javaslat, azt kötelező minden tagországnak teljesítenie. Igaz, erre 2020-ig lenne idejük. A szankciók között szerepel, pénzbüntetés, kizárás közbeszerzésekből, uniós támogatásokból - írja a Welt am Sonntag német hetilap.
2012. szeptember 3.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk
- Női kvóta - ezért kell 3 éve
- Tiltakozást váltott ki az MTA újonnan megválasztott tagjainak listája 4 éve
- Kvóta vagy nem kvóta, ez itt a kérdés 6 éve
- Tovább növelte a horvát kormány a külföldi munkavállalók kvótáját 7 éve
- Jön a női kvóta Németországban 7 éve
- Jöhet a női kvóta a német tőzsdei cégeknél 7 éve
- Lesz minimálbér és női kvóta a németeknél 7 éve
- Női kvóta az Európai Központi Bankban 7 éve
- Női kvóta az olasz cégek vezetésében 7 éve
- Nemek háborúja - ha így folytatjuk, csak vesztesek lesznek 7 éve
- Novák: A női kvóta veszélye, hogy nem a jó munkaerőt választják ki, hanem egy nőt 9 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa