Rekord szinten a munkanélküliség
2009. augusztus-októberben a 15-74 éves foglalkoztatottak száma 3 millió 789 ezer, a munkanélkülieké 440 ezer fő volt, ami 10,4 százalékos munkanélküliségi rátát jelentett. 112 ezer fővel többen vannak munka nélkül, mint egy évvel korábban - áll a Központi Statisztikai Hivatal jelentésében.
A munkanélküliségi ráta 10,4 százalékos értéke 2,7 százalékponttal haladta meg az egy évvel korábbit. A férfiak munkanélkülisége 3,1 százalékponttal, a nőké 2,2 százalékponttal nőtt. A munkanélküliek 19,7 százaléka a munkaerőpiacon csak a kis létszámban jelenlévő 15-24 éves korosztályból került ki, az erre a korcsoportra számított 27,7 százalékos munkanélküliségi ráta 7,3 százalékponttal haladta meg az egy évvel ezelőttit.
A 25-54 évesek, azaz az ún. legjobb munkavállalási korúak munkanélküliségi rátája 9,4 százalék volt, 2,4 százalékponttal magasabb, mint 2008. augusztus-októberben. A munkanélküliek 43,1 százaléka egy éve, vagy annál régebben keresett állást. A munkanélküliség átlagos időtartama 16,3 hónap, 2,4 hónappal rövidebb az egy évvel korábbinál.
2009. november 26.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk
- A 15–74 éves munkanélküliek számának negyedévenkénti alakulása - grafikon 5 hónapja
- Álláskeresési járadék 8 hónapja
- Nőtt a munkanélküliek száma - átlagosan 10 hónap a munkakeresés időtartama 1 éve
- A népesség száma gazdasági aktivitás szerint 2 éve
- Novemberben csökkent a munkanélküliség az euróövezetben és az EU-ban 2 éve
- KSH: 207 ezren voltak munka nélkül 2023 novemberében 2 éve
- A nyilvántartott álláskeresők száma a főváros kerületeire bontva 2 éve
- A nyilvántartott álláskeresők száma 2016 óta 2 éve
- Majdnem 50 ezer olyan munkanélküli van az országban, aki még egy percet sem dolgozott 2 éve
- Nem kapnak munkanélküli segélyt a sztrájkolók 2 éve
- A munkanélküliség átlagos időtartama a 15-64 éves korosztályban 2 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?