Muczán Krisztina, a Pioneer Hi-Bred kelet-európai HR igazgatója
Muczán Krisztina jelenleg a Pioneer Hi-Bred kelet-európai HR igazgatója. Előzetes munkahelyi tapasztalatai hozták számára a felismerést, hogy az emberi munkaerő egy cég sikerének legfontosabb záloga, ezért választotta ezt a pályát. A HR minden területén dolgozott már, legfontosabb szegmensnek a motivációt tartja.
Krisztina elmondása szerint azért lett HR-es, mert vezetőként megtapasztalta, hogy hiába a kiváló felszereltség, kiváló folyamatok és termékek, az üzlet az emberi munkaerőn múlik. "Rájöttem, hogy az emberek fejlesztése, motiválása, irányítása egyedi kompetenciákat igényel, ez egy külön szakma, amit meg lehet és meg is kell tanulni. Az egyes üzleti szituációk különféle magatartást, hozzáállást, kompetenciákat igényelnek, ezért fontos, hogy a megfelelő embert, a megfelelő környezetben állítsuk hadrendbe" - számol be tapasztalatairól, amelyek a HR tanulmányok felé vezették. Az elméleti tudás és a gyakorlati tapasztalat egyaránt fontos - vallja a szakember.
2004-ben csatlakozott a Pepsi Americas HR csapatához, mint szervezetfejlesztési menedzser, 2006-tól pedig az ING Biztosító és Nyugdíjpénztár HR igazgatója lett. Ez egy évig tartott, majd 2007-től a Philips közép-európai és adriai régiójának HR igazgatói pozícióját töltötte be második kisfia megszületéséig, közben master diplomát szerzett a Pécsi Egyetemen. Jelenleg a Pioneer Hi-Bred kelet-európai HR igazgatója.
Krisztina a HR minden területén dolgozott már, eddigi pályafutásából talán csak a bérszámfejtés, a munkaügy maradt ki. Az elmúlt 4 évben a kelet-európai régióért felel. HR vezetőként ebben a pozícióban lehetősége van megtapasztalni a kulturális különbségekből adódó sokszínűséget. "Sok vállalat csak a szavak szintjén foglalkozik a "diversity"-vel és meg is elégednek azzal, ha egy-két hölgy ül a menedzsmentben. Számomra ennél sokkal fontosabb, hogy eltérő kulturális alapokon felnőtt és szocializálódott munkatársak képesek egymással kommunikálni egy mindannyiuk számára csak tanult, harmadik nyelven."
Krisztina HR szakemberként a motivációt tartja a legfontosabbnak. Mint mondja, ennek rengeteg vetülete van a kompenzációtól kezdve a karrierlehetőségeken át a vezetői magatartásig. Kedvenc témája a családbarát munkahely - erről szól a master képzésen elkészült szakdolgozata is - amelyet elsősorban a munka-magánélet egyensúlya és a stressz-mentes munkahelyi légkör oldaláról szeret megközelíteni, szemben - az egyébként nagyon tiszteletre méltó - anyabarát praktikákkal.
Szabadidejét családja körében tölti, együtt hódolnak közös hobbijuknak, a veterán autóknak és motoroknak.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
„Az Év Felelős Foglalkoztatója 2017” pályázat nyertese a közszféra szervezetei kategóriájában a Józsefvárosi Egyesített Bölcsődék.... Teljes cikk
„Az Év Felelős Foglalkoztatója 2017” pályázat nyertese, az 51-500 főt foglalkoztató szervezetek kategóriájában, az Észak-zalai Víz- és... Teljes cikk
„Az Év Felelős Foglalkoztatója 2017” pályázat nyertese az 1-50 főt foglalkoztató szervezetek kategóriájában a Webstar Csoport Kft. Bertók... Teljes cikk
- Új HR igazgatóval erősít a KPMG 3 hónapja
- Magyar HR igazgatója van szeptembertől az Európai Űrügynökségnek (ESA) 3 hónapja
- 10 új igazgató a PwC Magyarország vezetői között 3 hónapja
- Új HR igazgató a Work Force-nál 4 hónapja
- Miért lett kulcsfontosságú a HR az ESG-ben? 4 hónapja
- Új operatív igazgató a Work Force élén 4 hónapja
- Pusztai Krisztinát nevezte ki HR igazgatójának a Citibank 8 hónapja
- Új HR vezető a Schneider Electric dunavecsei gyárában 9 hónapja
- Így juthat stratégiai szintre a HR: interjú Kovács Krisztinával, a Chemaxon operatív vezetőjével 13 hónapja
- Új vezérigazgató az ING Bank élén 1 éve
- Vezetőváltás a Central Dabasi Nyomda Zrt.-nél 1 éve


Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?