Munkaerőhiánnyal küzdenek az adatközpontok
Nem elég, hogy nincs elegendő megfelelő szakemberük, az adatközpont-vezetők a költségek csökkentése mellett kénytelenek jobb szolgáltatást nyújtani. Csak így tudnak megfelelni a növekvő igényeknek - áll a Symantec lapunknak eljuttatott adatközpontok helyzetéről szóló 2008. évi beszámolójában.
A tanulmány szerint a munkaerővel való ellátás továbbra is kritikus probléma. Mintegy 36 százalék jelezte, hogy munkaerőhiánnyal küzd, és csak 4 százaléknál volt fölös munkaerő. Emellett 43 százalék szerint képzett pályázót találni nagy vagy igen nagy probléma.
A munkaerő-probléma megoldásában a cégek az alvállalkozók bevonására és a képzésre támaszkodnak. Közel a felük (45 százalék) elsősorban azért von be alvállalkozót, hogy az adatközpont személyzetének több ideje legyen az egyéb feladatok ellátására. A három leggyakrabban alvállalkozóra bízott informatikai feladat az üzletmenet folyamatosságának biztosítása (46 százalék), a mentés (43 százalék) és a tárolás kezelése (39 százalék). A képzést a válaszadók 68 százaléka tekinti stratégiai fontosságúnak. Mintegy 78 százalékuk arra számít, hogy az elkövetkező két év során a képzés költsége nő vagy stagnál.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A NAV ellenőrei számos helyszínen ellenőrzik az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az AI-t alkalmazó munkavállalók leggyakrabban ötletek kidolgozására és információk összeállítására használják azt. Teljes cikk
Ünnepélyes keretek között adták át a 11. alkalommal megrendezett Év Intelligens Vállalata verseny díjait. A Magyarország legintelligensebb embereit... Teljes cikk
- Tudásalapú munkahelyek születnek – a Mercedes K+F központot nyit Magyarországon 2 hónapja
- Óriási szakemberhiány Németországban: itt a hiányszakmák friss listája 2 hónapja
- Pilótaválság a láthatáron: a légitársaságok munkaerőhiánya új szintre lépett 3 hónapja
- 18 millió dolgozó hiányzik majd az EU-ból – kik lehetnek megmentők? 4 hónapja
- Miért nehezebb ma vezetői állást találni Magyarországon, mint pár éve? 4 hónapja
- Logisztikai központot épít Debrecenben a Waberer 5 hónapja
- Tanulhatunk a csehektől? Így lehetne hatékonyabb a vendégmunkás-rendszer 5 hónapja
- Már lehet pályázni a Generációk Találkozása díjra 6 hónapja
- Buszvezetőhiány sújtja az országot – hol fizetnek a legtöbbet? 6 hónapja
- 35 ezer vendégmunkás sem lesz elég - mi történik a magyar munkaerőpiacon? 6 hónapja
- Beteg a rendszer: több mint 1000 praxis van orvos nélkül Magyarországon 6 hónapja

Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja