Naponta 4500 ember veszti el az állását Magyarországon
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatA munkaerőkölcsönzők abban reménykednek, hogy fél év után újraindul a magyar gazdaság.
Már több mint 4500 munkavállaló veszíti el naponta az állását - ez hangzott el kormányoldalról a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) egy héttel ezelőtti videokonferenciáján. A Népszava azt írja, hogy március elején még csak 2500 új jelentkező regisztrált a kormányhivatalok foglalkoztatási részlegeinél, április 4-én azonban Gulyás Gergely már napi 4000 új álláskeresőről beszélt. A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) elnöke, Kordás László attól tart, hogy a következő hetekben tovább erősödik az elbocsátási hullám. Az innovációs tárca a Népszava érdeklődésére válaszolva azt közölte, hogy 30 ezer fővel nőtt a regisztrált munkanélküliek száma a válság kezdete óta. Hozzátették: a munkáltatók „jelenleg is heti mintegy kétezer új álláshelyet jelentenek be”, sok álláskeresőnek tehát sikerül elhelyezkednie, és a munkavállalók kieső jövedelmének egy részét az állam átvállalja, ami szintén segíti a munkahelyek megőrzését.
Ugyanakkor a 150 ezer kölcsönzött munkavállaló esetében ezzel a lehetőséggel nem tudnak élni a cégek. G. Nagy Balázs, az egyik legnagyobb munkaerő kölcsönző cég vezetője a Népszavának azt mondta, az eddig a kölcsönzött dolgozók 20-30 százalékának a szerződését mondták fel a vállalatok, az összes többi megtartásáért komolyan harcolnak. Szerinte azokon a munkahelyeken, ahol megvan a kompromisszumkészség, ott átalakítják a munkarendet, hogy folytatni lehessen a termelést, új szerződéseket kötnek, mert a legfontosabb cél a munkahelyek megtartása. A kölcsönző szakma reméli, hogy a féléves válság után talpra állhat a gazdaság, és a most elküldött dolgozókat vissza tudják hozni a munkaerőpiacra.
Népszava
Ugyanakkor a 150 ezer kölcsönzött munkavállaló esetében ezzel a lehetőséggel nem tudnak élni a cégek. G. Nagy Balázs, az egyik legnagyobb munkaerő kölcsönző cég vezetője a Népszavának azt mondta, az eddig a kölcsönzött dolgozók 20-30 százalékának a szerződését mondták fel a vállalatok, az összes többi megtartásáért komolyan harcolnak. Szerinte azokon a munkahelyeken, ahol megvan a kompromisszumkészség, ott átalakítják a munkarendet, hogy folytatni lehessen a termelést, új szerződéseket kötnek, mert a legfontosabb cél a munkahelyek megtartása. A kölcsönző szakma reméli, hogy a féléves válság után talpra állhat a gazdaság, és a most elküldött dolgozókat vissza tudják hozni a munkaerőpiacra.
Népszava
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc