Nyugdíjkorhatár: hetvenezer ember kéri az újratárgyalást
A szükségesnél 20 ezerrel több, közel 70 ezer aláírást adott le a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) szerdán az Országos Választási Irodán (OVI). A szervezet országos népi kezdeményezésének az a célja, hogy az Országgyűlés tárgyalja újra a nyugdíjkorhatár 62 évről 65 évre történő emelését.
Varga László az MTI-vel azt közölte: 69.931 támogató aláírást nyújtottak be, továbbá 58 olyan ívet is, amelyeken az adatokat feltehetően hiányosan vagy hibásan adták meg.
Amennyiben az ellenőrzés során legalább 50 ezer hiteles aláírást találnak, úgy az Országgyűlésnek újra kell tárgyalnia a nyugdíjkorhatár 62 évről 65 évre történő emelését.
Az Országos Választási Bizottság (OVB) által márciusban hitelesített országos népi kezdeményezés aláírásgyűjtő ívén az szerepel: "Alulírottak egyetértünk, azzal, hogy a Magyar Köztársaság Országgyűlése tárgyalja újra a nyugdíjkorhatár 62 évről 65 évre történő emelését."
A jogorvoslati határidő lezárulta után ebben a témában indulhatott az aláírásgyűjtés, ami augusztus 5-én járt volna le, ám az aláírásokat már előző nap leadták.
Az OVB várhatóan már a pénteki ülésén elrendeli az aláírások hitelességének ellenőrzését, erre 45 nap áll majd rendelkezésre. A testület ezt követően (ha 50 ezer érvényes aláírást találnak) az erről szóló határozatot elküldi az Országgyűlésnek.
Az országos népi kezdeményezés támogatására a hitelesített mintapéldánnyal megegyező aláírásgyűjtő íveken lehet aláírást gyűjteni, erre két hónap áll a kezdeményező rendelkezésre. Amennyiben összegyűlik legalább 50 ezer választópolgár támogató aláírása, az országos népi kezdeményezésben megfogalmazott kérdést az Országgyűlés köteles megtárgyalni.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti... Teljes cikk
A magyar egészségügyben nemcsak az alacsony bérek, hanem a rossz munkahelyi légkör is egyre több dolgozót taszít el a pályától. Egy friss... Teljes cikk
Bár egyes egyetemi szakokkal kifejezetten alacsony fizetés vár a pályakezdőkre, ezek továbbra is népszerűek a felvételizők körében. Teljes cikk
- Tényleg a 72 órás munkahét a megoldás? Egy orosz milliárdos szerint igen 1 hete
- Most dől el minden: később már nem kérhető a nyugdíj újraszámítása 1 hete
- Ahol több a távmunka, ott több gyerek születik - állítja egy kutatás 1 hete
- 10 év tanulás kuka? Az AI hónapok alatt írta át egy mérnök karrierjét 2 hete
- A főnököd lehet, hogy már nem is ember? Íme a munka jövője 2 hete
- Work-life balance 2 hete
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 2 hete
- Ennyi magyar kap havi 2 millió forintnál több nyugdíjat 2 hete
- Vége a 9-5-nek? Így alakítja át ez a trend a magyar munkaerőpiacot 3 hete
- Évente egy kabát, de közben beázik a ház – mi történik a magyar nyugdíjakkal? 3 hete
- Szétverni a monitort a főnök helyett? Új trend hódít a munkahelyeken 3 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?