Órákkal rövidíti meg dolgozóit a Daimler
A súlyos értékesítési gondok miatt a Daimler bejelentette, hogy rövidített munkaidőt léptet életbe a Mercedeseket gyártó sindelfingeni üzemben.
A Mercedeseket gyártó 14 németországi üzem összesen 150 ezer alkalmazottja e hét péntektől kezdi meg négy hétre meghosszabbított karácsonyi szabadságát. A sindelfingeni mellett a későbbiekben más üzemekben is rövidített munkaidőt terveznek - írta a Süddeutsche Zeitung a Daimler egyik szóvivőjét idézve. A szóvivő egyebek között a berlini, a brémai, valamint a düsseldorfi üzemet említette. A német lap idézte a Daimler üzemi tanácsának elnökét, Erich Klemmet, aki szerint a rövidített munkaidő bevezetése nehéz, de elkerülhetetlen lépés. Klemm ugyanakkor elismerte, hogy a rövidtett munkaidő következtében csökken a foglalkoztatottak jövedelme. Hasonló intézkedést a Daimler 15 éve nem rendelt el.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk
- Mire jók a laza péntekek az irodában? 2 hónapja
- Kik dolgoznak többet, az európaiak vagy az amerikaiak? 2 hónapja
- Hogyan tervezd meg a szabadnapjaidat 2026-ban? Ajánlott nyaralóhelyek 2 hónapja
- Egy anya, aki karácsonykor is dolgozott – és az elismerés, ami nem maradt el 2 hónapja
- Így spórolj a munkaidő-tervezéssel 2 hónapja
- Érkezik a karácsonyi csomag a nyugdíjasoknak – több százan kapnak ajándékot 3 hónapja
- Eltűnik az alkohol a céges karácsonyi bulikról? – ez az új őrület tarol 2025-ben 3 hónapja
- Pénzeső a nyugdíjasoknak: van, ahol 40 ezret osztanak karácsonyra 3 hónapja
- Mennyi az annyi? így alakul a végjáték a bértárgyalásokon - szocho-csökkentés nem lesz 3 hónapja
- Veszélyben a magyarok: napi 8,5 óra munka, két órás ingázás, és az alvásunk rekordmélyponton 3 hónapja
- Ezekben az országokban kell a legtöbbet dolgoznia a munkavállalóknak - Hazánk a dobogón 4 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben