kapubanner for mobile
Megjelent: 14 éve

Orbán Viktor: A kormány véget vet a bankárkorszaknak

Orbán Viktor miniszterelnök a Metropolnak adott interjúban beszélt jövő évi terveiről és kijelentette: véget kíván vetni a bankár-korszaknak.

A miniszterelnök a lapnak elmondta, azért kellett meghirdetni az országvédelmi akciótervet, mert gazdaságunk még mindig veszélyzónában van. A bajok forrásaként a bankokat nevezte meg. "Európát és benne Magyarországot a bankárkorszak tette tönkre. Az elmúlt 15-20 évben elhitették az emberekkel, következmények nélkül lehet eladósodni, és hogy örökké nyakló nélkül lehet majd olcsó hitelekhez jutni. Voltak olyan országok, mint Románia, vagy Lengyelország, ahol a kormányok megvédték az embereket, Magyarországon ezzel szemben a vezetők a bankok oldalára álltak." - jelentette ki Orbán Viktor.

Orbán Viktor a devizahitelesek kapcsán kifejtette: az önkormányzatoknak, cégeknek szakértők segítettek belátni, hogy milyen kockázatot vállalnak, a "védtelen magánszemélyeket viszont becsalták a devizahitelekbe". Hozzátette: "a kormányváltással azon­ban lehetőséget kaptunk arra, hogy lezárjuk a bankárkorszakot, megvédjük a becsapott embere­ket, és véget vessünk annak, hogy minden veszteséget és kockázatot az emberek viselnek." A helyzet megoldására a kormány olyan új eszközöket vetett be, mint a kilakoltatási moratórium, az árfolyamgát vagy a végtörlesztés lehetősége.

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a bonyolult, progresszív adózás munka-, család- és vállalkozásellenes volt. Ezért kivezetik a személyi jövedelemadó bruttósítást és munkaalapú gazdaságot alakítanak ki. "Magyarországnak Európa egyik termelési központjává kell válnia", ami akkor valósulhat meg, ha az emberek úgy érzik, hogy van értelme dolgozni, amelyre Orbán Viktor szerint az arányos adórendszer sarkallja majd őket.

A közmunkaprogramok kapcsán kifejtette: januártól tömegesítik az úgynevezett Start-munkát, a programban foglalkoztatottak számát 2012-ben kétszáz és háromszázezer közé emelik.

Ennek kapcsán megjegyezte: jelenleg 595 ezer ember kap 28 500 forint jövedelempótló támogatást. Számukra a ciklus végére, segély helyett annál magasabb, nettó 48 ezer forintos fizetéssel járó Start-munkát adnának - ezt Orbán Viktor föltett szándékának nevezte.

A jövő év teendői közül kiemelte még az egészségügyi kassza rendbetételét, hogy a beérkező összegek fedezzék a kiadásokat.

Metropol
  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket

Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk

Már parlamenti vitán a 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslat

A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk

NAV: eddig kell bevallani és befizetni a globális minimumadó előlegét

A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk