Saját fizetését nem csökkenti a kormány
Az Országgyűlés hétfőn nem vette napirendre a Fidesz javaslatát, amely a 2002-es szintre állítaná vissza az államtitkárok, miniszterek és a miniszterelnök fizetését.
A Fidesz és a KDNP szerint nem elégséges a képviselői költségtérítés adóztatása, több lépéssel kellene megalapozni a takarékosságot. Navracsics Tibor hétfőn délelőtt hangsúlyozta: ha a szocialisták is komolyan veszik az állami takarékosságot, akkor lehetővé teszik, hogy még hétfőn tárgyaljon erről a parlament. Ezért a hétfői rendkívüli házbizottsági ülésen kezdeményezték, hogy házszabálytól eltéréssel vegye napirendre azt a törvénymódosítást, amely a 2002-es szintre állítaná vissza az államtitkárok, a miniszterek és a miniszterelnök fizetését. Ezt a törvénymódosítást eredetileg még 2006-ban kezdeményezték. Az Országgyűlés 156 igen és 199 nem szavazattal elvetette az indítványt.
Szijjártó Péter a szavazás után újságíróknak azt mondta: ezzel az MSZP és SZDSZ beismerte, hogy csak a kiszolgáltatott emberektől, a nyugdíjasoktól, a közalkalmazottaktól, a közszolgálatban dolgozóktól vesznek el pénzt a brutális megszorításokkal, de fel sem merül, hogy saját maguk részt vállaljanak a válság kezeléséből adódó terhekből.
Szijjártó Péter arról is beszélt, hogy a szocialisták még napirendre sem engedték venni másik két, állami takarékosságra irányuló javaslatát. Az egyik maximum 200 fős parlamentet javasol, a másik pedig az állami vagyonról szóló törvényt módosítja. Ennek lényege, hogy az állami többségi tulajdonban lévő cégek igazgatótanácsait és felügyelőbizottságait háromfősre szűkítenék, a tagok a javadalmazása pedig nem lehetne több a havi bruttó átlagkeresetnél.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Pénz érkezik a gyerekes családok számláira még karácsony előtt: a január elején esedékes családi pótlékot idén is korábban, december 22-én... Teljes cikk
Összegyűjtöttük, hol lehet még elintézni az utolsó bevásárlást, és mely boltok húzzák le a rolót az ünnepek idejére. Teljes cikk
A Sophos legújabb elemzése szerint 2026-ban a kibertámadások új szintre lépnek: a deepfake hang- és videómanipulációk, az AI-vezérelt CEO-csalások... Teljes cikk
- Tömeges kirúgások a CATL-nél – mit lép a kormány? 6 hónapja
- Elbukott a munkajogi népszavazás Olaszországban 7 hónapja
- Változhat a minimálbér-emelés? Itt a kormány válasza 8 hónapja
- Adócsökkentéssel kívánt a kormány boldog anyák napját 8 hónapja
- Hankó Balázs: 2025 a családok és a középosztály megerősítésének éve 12 hónapja
- Gulyás Gergely: teljesen reálisnak tartja a kormány, hogy 2028 elejére ezer eurónyi legyen a minimálbér 1 éve
- Ismét nőttek a miniszteri fizetések - van, aki 6 millió felett keres 1 éve
- Miért nem emelik a családi pótlékot? 2 éve
- Nagy Márton: foglalkoztatási kérdéskörben csakis uniós forrásokat használ a kormány 2 éve
- A kormány mindent megtesz a bérek növekedéséért, de nem becsülik a dolgozókat? 2 éve
- A kormány együttműködési megállapodást írt alá a digitalizáció fejlesztése érdekében 2 éve
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja