Sok munkáltató nem fizeti a járulékot
Több mint félmillióan vettek igénybe egészségügyi ellátást júliusban úgy, hogy elvileg nem lettek volna rá jogosultak, mert ők vagy a munkáltatójuk nem fizetett járulékot - írja a Magyar Idők.
Az elmúlt csaknem tíz évben több milliószor történt ilyen. Az OEP-től kapott adatok szerint csak júliusban több mint félmillió betegnél mutatott rendezetlen egészségbiztosítási jogviszonyt a rendszer. Ez a szám 2006-ban még mintegy 1,3 millió volt - írja a Magyar Idők.
Ilyesmi akkor is megtörténhet, ha a munkáltató nem utalja el időben a levont járulékot.
Az egészségbiztosítónak az ilyen esetekről értesítenie kell az adóhatóságot, az pedig felszólítja az érintettet vagy a munkáltatóját arra, hogy rendezze az elmaradt befizetéseket.
Magyar Idők
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Fizetés nélküli szabadság 6 hónapja
- SZÉP-kártya jár kilépés előtti időszakra? 8 hónapja
- Külföldi munka: adókon innen, határokon túl 9 hónapja
- Így változik az egészségügyi szolgáltatási járulék összege az idei évtől 12 hónapja
- Miért nem jár a megváltozott munkaképességű munkavállalóknak munkaközi szünet? 12 hónapja
- Ezt a segítséget kapják a munkáltatók a kormánytól 13 hónapja
- Minimálbér-emelés: ennyivel kell többet fizetni a vállalkozóknak 13 hónapja
- Mit tegyek, ha a főnököm nem fogadja el a felmondásomat? 1 éve
- Be kell jelentenem a régi cégnek, ha utolsó napomon már másik helyen kezdenék dolgozni? 1 éve
- Csökkentheti a munkáltató a heti munkanapok számát? 1 éve
- Felvételi nélkül is be lehet majd jutni technikumból egyetemre? 1 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?