Tesztelik a bírók teljesítményét értékelő rendszert
Egyelőre csak tesztelik a magyar bírók teljesítményét értékelő rendszert, amelyhez hasonló még Európában sem nagyon működik, de bevezetése fontos lenne Magyarországon - mondta Baka András, a Legfelsőbb Bíróság (LB) elnöke.
Baka András ugyanakkor nagyon fontosnak tartja egy, a bírák működéséről valós képet adó értékelési szisztéma bevezetését, amely azonban nem vesz el túl sok időt a bíráktól. A legfőbb bíró szerint a jól működő holland és finn példát is érdemes lenne tanulmányozni, mielőtt elkészülne és kiterjesztenék az értékelési, mérési rendszert.
Az LB elnöke kiemelte: a bírók adminisztratív leterheltsége rendkívül nagy mértékű, alulfinanszírozott a működés és elavult az informatikai rendszer, ugyanakkor egységesebb működésre is szükség van.
MTI/Magyar Nemzet
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az Intretech Hungary Kft. elektronikai cég mintegy 25 milliárd forint értékben bővíti gyártási kapacitását Kapuváron, aminek nyomán 330 új... Teljes cikk
Számos kutatás mutat rá arra, hogy a természettudományi, technológiai és mérnöki területeken még mindig alacsony a nők részvétele, sőt, már a... Teljes cikk
Az év elején látványosan beindult a személyi kölcsön piaca: az MNB friss adatai szerint januárban 84,3 milliárd forintnyi új szerződés született,... Teljes cikk
- Hasít a job hugging, pedig nem tesz jót a székbe kapaszkodás 1 hete
- Új kutatás: Az AI nem levesz a terheinkből, hanem rátesz még egy lapáttal 2 hete
- Szerepcsere egy napra: a felsővezetők kasszáztak, a dolgozók elutaztak 2 hete
- Felmérés: ezért is megéri pluszjuttatást adni a dolgozóknak 3 hete
- Ha az AI felgyorsította a munkát, akkor miért dolgozunk többet? 1 hónapja
- Miért kerüljük a fontos feladatokat és mit lehet tenni ellene? 2 hónapja
- A legjobb tanulók viszik a legtöbbre? A kutatások mást mutatnak 2 hónapja
- Ahol egészségre megy a túlóra - ezek Magyarország legaktívabb munkahelyei 3 hónapja
- Itt a friss lista: ezek a 2026-os év legjobb gimnáziumai 3 hónapja
- Felmérés: ilyen munkahelyen akarnak dolgozni a magyarok 4 hónapja
- Vissza az irodába és vissza a múltba - miért kezdenek főnökösködni a vezetők? 5 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben