kapubanner for mobile

Tüntetés a kecskeméti Auchan áruháznál

Csaknem húsz, az ország több településéről érkezett vállalkozó járművekkel félpályás útlezárással demonstrált hétfőn Kecskeméten az Auchan áruház mellett, mert a bevásárlóközpont bővítését végző fővállalkozó nem fizette ki részükre az elvégzett munka ellenértékét. Az ügyben érintett Arcadom azt közölte, hogy már keresi a megoldást és tárgyalást kezdeményez a problémáról.

Szabó Bálint, az alvállalkozók érdekeit képviselő Likvid Kontroll Kft. ügyvezetője a helyszínen tartott sajtótájékoztatón elmondta: több mint 20 alvállalkozónak közel 300 millió forinttal tartozik a fővállalkozó, a Demján Sándor érdekeltségi körébe tartozó Arcadom Zrt. Kérte, hogy Demján Sándor fogadja az alvállalkozók képviselőit és fizesse ki a jogos, az elvégzett munka után a befogadott számláikon szereplő követeléseiket.

Emlékeztetett arra, hogy már Szeged mellett, Szatymazon is demonstráltak egy hasonló ügyben, ahol szintén az Arcadom nem fizette ki az alvállalkozókat. Közölte azt is: a rendőrségen már bejelentették, hogy december 7-én a Prima Primissima-díj átadó ünnepségén körbeveszik a Művészetek Palotáját az elkeseredett alvállalkozók.

Az Arcadom Zrt. hétfőn közölte: szoros együttműködésben a beruházó Immochan vezetésével törekszik a kecskeméti bevásárlóközpont bővítésével kapcsolatos fejlesztés gyors és hibamentes lezárására, valamint megoldást keres a beruházásban részt vevő alvállalkozók anyagi követeléseinek kielégítésére.

Az Arcadom elsődleges célja, hogy minden olyan alvállalkozó, aki munkáját határidőre és a szerződésekben foglalt minőségben elvégezte, a lehető leggyorsabban pénzéhez jusson - olvasható a közleményben.

A tárgyalások október óta felgyorsultak, következésképp már több vitás kérdés rendeződött - közölte a cég, hozzátéve, jelenleg a teljes portfolió pontosítása zajlik, amelyben a Likvid Kontroll Kft. vezetése is aktívan részt vesz.

A közlemény szerint az Arcadom kéri az alvállalkozókat és jogi képviselőiket, hogy tárgyalásos úton pontosítsák a részleteket, ezzel is felgyorsítva az ügy mindenki számára megnyugtató lezárását.

  • 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-beninfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
440 új munkahely jön: első külföldi üzemét indítja a török vállalat

A török Dogus Cay élelmiszeripari vállalat első külföldi üzemének megépítésével 440 új munkahely jön létre Orosházán; a 42 milliárd forintos... Teljes cikk

9,5 milliárdos beruházás, 250 munkahely – itt épül az új gyár

A légtechnikai berendezésekkel foglalkozó Weger Hungária Kft. nagyjából 9,5 milliárd forint értékben új gyárat épít Jászárokszálláson, aminek... Teljes cikk

110 új munkahely jön létre Mezőtúron

A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk