Újabb orvosok buktak meg hálapénz elfogadásával, egyiküket őrizetbe vették
Két orvos ellen indított büntetőeljárást hálapénz elfogadása miatt a rendőrség Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében.
A megalapozott gyanú szerint a 71 éves és a 46 éves orvos hálapénzt fogadott el betegeitől a vármegyei kórházban nyújtott egészségügyi ellátásért, miközben állami egészségügyi jogviszonyban járt el - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei rendőr-kapitányság a police.hu oldalon.
A nyomozás eddigi adatai szerint az idősebb orvos tizennyolc, míg fiatalabb kollégája nyolc alkalommal fogadott el betegeitől készpénzt. Az orvosoknak átadott hálapénz mértéke alkalmanként tíz- vagy húszezer forint volt.
A rendőrség tájékoztatása szerint a két főorvost üzletszerűen elkövetett vesztegetés megalapozott gyanújával hallgatta ki.
A 46 éves orvost a rendőrség őrizetbe vette, míg a 71 éves orvos esetében a személyi szabadságot korlátozó kényszerintézkedés elrendelése egészségügyi okokból nem volt lehetséges, így ő a büntetőeljárás alatt szabadlábon védekezhet.
A nyomozás teljes körű felderítéssel folytatódik, így várható, hogy a vesztegető oldalon állók létszáma bővülni fog - jegyezi meg a rendőrség közleménye.
MTI
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Sok kétgyermekes édesanya teszi fel a kérdést, hogy az új, 2026-tól életbe lépő családi adómentesség meddig jár azoknak, akik az év folyamán... Teljes cikk
Jövőre akár 280 ezer forintos adóvisszatérítés is járhat a nyugdíjra takarékoskodóknak az idei megtakarításuk után. A Grantis szakértői... Teljes cikk
Az Országgyűlés 165 igen szavazattal, 9 tartózkodás mellett, ellenszavazat nélkül elfogadta a kisgyermekkel otthon lévők szövetkezete alanyi... Teljes cikk
- "Utálom ezt a bértáblát" – Takács Péter szerint változhat az orvosok fizetése, ha nyer a Fidesz 2 hónapja
- Fontos változás az egészségügyben: egyszerűbb lett a nyugdíj melletti munkavégzés 2 hónapja
- "Nem beszél angolul!" – végleg eltiltották a magyar orvost a brit kórházban 4 hónapja
- A tízezer lakosra jutó betöltött védőnői állások száma hazánkban 4 hónapja
- A dolgozó orvosok száma a tíz leggyakoribb szakképesítés szerint - grafikon 4 hónapja
- A táppénzes munkanapok száma - grafikon 4 hónapja
- Keresetek az egészségügyi foglalkozásúak körében - grafikon 4 hónapja
- A dolgozó orvosok száma a tíz leggyakoribb szakképesítés szerint 4 hónapja
- A tízezer lakosra jutó dolgozó orvosok száma - grafikon 4 hónapja
- A dolgozó orvosok száma korcsoport szerint 5 hónapja
- Takács Péter: Nem 40, hanem 20 ezer ápoló hiányzik a magyar egészségügyből 5 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja