Újabb pályázat távmunkahelyek létesítésére
A versenyszférában működő vállalkozások új távmunkahelyek létrehozására, a költségvetési szervek (önkormányzatok, közszféra intézményei stb.) pedig hagyományos munkahelyek távmunkahellyé átalakítására is pályázhatnak. Ez utóbbiak abban az esetben számíthatnak támogatásra, amennyiben a közigazgatási reform keretében ily módon munkahelyeket őriznek meg - tette hozzá Burány Sándor szakminiszter.
Az egy távmunkásra jutó bértámogatást a nyertesek maximum fél évre, 53 ezer forint és közterhei/fő, hó összegben vehetik igénybe. A pályázati felhívás június második felében jelenik meg.
A pályázó cégek, szervezetek közül előnyben lesznek azok, amelyek hátrányos helyzetű munkavállalók foglalkoztatására tesznek ajánlatot. Így elsősorban a munkanélküliek, fogyatékkal élők, megváltozott munkaképességűek, gyermeküket egyedül nevelők, romák, hátrányos munkaerő-piaci helyzetű térségekben élők munkavállalását elősegítő cégek számíthatnak a támogatás elnyerésére.
Mint ismert, a Kormányprogramban meghatározott foglalkoztatáspolitikai feladatok között szerepel a távmunka feltételeinek fejlesztése. A távmunka elterjesztésével összefüggő feladatokat először 2002 novemberében tárgyalta meg a Kormány és felhívta az érintett minisztereket, hogy a távmunka elterjesztésére tegyék meg a tárcájuk hatáskörébe tartozó intézkedéseket. Ehhez kapcsolódóan az Esélyt a jövőnek! program keretében az új távmunkahelyek létrehozására kiírt FMM-IHM-1 pályázat eredményeként több mint 1300 távmunkahely létrehozása fejeződik be napjainkban és működik a pályázat előírásainak megfelelően legalább további két éven át - hangsúlyozta Burány Sándor.