Utcára vonulnak a sztrájkoló értékszállítók
Demonstrációt tart az Értékszállítási és Őrzésvédelmi Dolgozók Szakszervezete (ÉŐDSZ) holnap kilenc órától, Budapesten, hogy felhívják a figyelmet két hete tartó sztrájkjuk eredménytelenségére.
A mostani megmozdulással a munkavállalók újabb nyomatékot kívánnak adni követeléseiknek, felhívva a közvélemény ismételt figyelmét a most már két hete zajló sztrájkra - áll a portálunknak eljuttatott sajtóanyagban.
A demonstrációt tartanak május 9-én (szombaton) 14 órától.
A vonulás a Magyar Posta Zrt. Dunavirág utcai székháza elől indul 14 órakor, és a Kossuth téren fejeződik be (15.15-órakor érkeznének meg a demonstrálók), ahol a szakszervezetek képviselői egy petíciót kívánnak átadni a Miniszterelnökség képviselőjének.
A Magyar Posta és a JNT Security Kft. a sztrájk kezdetétől vitatták annak jogi megalapozottságát, azonban a sztrájk jogszerűségét megállapító kérelmet mind első fokon, mind másodfokon helybenhagyta a bíróság, tehát jogerőssé vált a sztrájk jogszerűségét megállapító bírósági határozat.
Mint ismert, április 21-e óta folyamatosan sztrájkolnak a munkavállalók a JNT Security Kft.-nél.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- Nevelőszülői béremelés? Igen is, meg nem is 3 hete
- Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács 3 hete
- Újabb 10 százalékkal emelkedik a szakképzésben oktatók bére januártól 3 hete
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 1 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 1 hónapja
- Béremelést kapnak a HUN-REN dolgozói 1 hónapja
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 1 hónapja
- "Többek vagyunk azáltal, hogy más kultúrákkal is együttműködünk" - a Pannonjob és a Club Tihany megoldása a munkaerőhiányra 1 hónapja
- Bejelentették, mennyivel nő a kulturális ágazatban dolgozók bére jövőre 1 hónapja
- Megjelent a rendelet a közszolgálati dolgozók otthontámogatásáról – itt vannak a részletek 1 hónapja
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa