32 millió forintos képzésen vehetnek részt ingyen a programozói verseny legjobbjai
A pályázóknak egy négy órán át tartó megmérettetésen kell részt venniük. A legjobban teljes ösztöndíjat is kaphatnak.
A HVG számolt be róla, hogy a brémai Constructor Egyetem harmadik alkalommal hirdeti meg programozói versenyét, melyen az Adattudomány és szoftverfejlesztés alapszakra kerülhetnek be a legjobb diákok. Az ösztöndíjhoz a Constructor Open Cup 2023-as kiírásán kell összemérniük a tudásukat a tanulóknak. A verseny azoknak szól, akik a tudomány, a kutatás és a technológia jövőjét szeretnék meghatározni. A négy órán át tartó felmérésen 12–14 különböző nehézségi szintű algoritmikus programozási feladatot kell megoldaniuk a pályázókak.
Akik a legjobban teljesítenek, felvételt nyerhetnek az iskola Adattudomány és szoftverfejlesztés (Data Science and Software Development BSc) alapdiplomás képzésére, akár teljes ösztöndíjjal is, ami a tandíj mellett a lakhatást és az étkezést is biztosítja 80 ezer euró értékben.
A versenyre bárki jelentkezhet, de a képzésre csak az nyerhet ösztöndíjat, aki
- már elévgezte a középiskolát, vagy
- jelenleg végzős középiskolai tanul, vagy
- jelenleg másik egyetemre jár, már van kreditje, de nappali tagozatos hallgatóként még nincs befejezett két féléve
A diákok a képzés végén akár állásajánlatot is kaphatnak. Az iskola rektora, Thomas Auf der Heyde elmondta, hogy az egyetemen most is tanulnak magyarok.
A képzésre ezen az oldalon lehet jelentkezni.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Hétfőtől ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős... Teljes cikk
Újabb ötmilliárd forintot fordítanak az agrárszakképzési centrumok fejlesztésére - jelentette be az agrárminiszter kedden Szegeden az MTI tudósítása szerint. Teljes cikk
Kétszeresére emelik a nemzetiségi pedagógus ösztöndíjakat - jelentette be Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi... Teljes cikk
- Tüntetnek a szomszédban a diákok: "nem kiadás vagyunk, hanem befektetés" 8 hónapja
- AI és a jövő munkaerőpiaca: kinek lesz robotkollégája és kinek lesz munkahelye? 10 hónapja
- Hankó Balázs: "Ez az Erasmusnak nem jött össze" 12 hónapja
- Kétszázötven elsőévesnek kínál alapítványi ösztöndíjat az SZTE 1 éve
- Már csak két hétig lehet jelentkezni a Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Programra 1 éve
- Megnyílt az Educatio szakkiállítás és kiderült, hogy változhatnak a hallgatói ösztöndíjak 1 éve
- Ösztöndíjra jelentkezhetnek a tehetséggondozó munkát végző tanárok 1 éve
- Elindult az ösztöndíjak kifizetése a szakképzésben - mennyi az annyi? 1 éve
- Október 15-ig lehet jelentkezni a kormány karrierindító ösztöndíjprogramjára 1 éve
- Hajlandó engedni a magyar kormány, hogy zöld utat kapjon az Erasmus 1 éve
- Felvételi - "a magyar modell működik, négy jelentkezőből hármat felvettek" 2 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig