700-800 ezer forintot is kereshetnek a Műegyetemen végzettek
A Diplomás Pályakövetési Rendszer felmérése szerint a BME-n végzett mérnökinformatikusok bére 8-9 évvel a diploma megszerzése után eléri az egymillió forintot.
Akár havi közel 700 ezer forintos bruttó kezdő jövedelemmel is számolhatnak a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végzett diákok – derül ki a Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) legújabb felméréséből, amelyben a 2011/12. és a 2017/18. tanévek között abszolutóriumot szerzettek munkaerőpiaci helyzetét vizsgálták a szakemberek. A Diplomán Túl című 2020-as kutatás anyaga szerint a Műegyetemen végzettek valamennyi területen gyorsan elhelyezkednek, és az átlagosnál jóval magasabb jövedelemmel kezdik pályájukat. A műszaki mesterképzésen diplomát szerzők az országosnál magasabb jövedelmet érnek el. Pályakezdőként átlagosan bruttó 522 600 forint, míg 8-9 évvel a végzés után már 792 000 forint a fizetésük. Az egyes mesterszakok között különbségek mutatkoznak a fizetésben: az energetikai mérnöki mesterszakon 8-9 évvel a végzés után akár az egy millió forintot is meghaladja a havi átlagjövedelem, a gépészmérnöki, vegyészmérnöki és műszaki menedzser szakokon végzettek pedig bruttó 700 ezer forintnál is többet keresnek.
A mérnökinformatikus mesterszakon 8-9 éve végzettek jövedelme eléri az egymillió forintot, a pályakezdők pedig 740 ezer forintot tehetnek zsebre, ami a közlemény szerint kiemelkedő a többi felsőoktatási intézményben diplomát szerzettekhez képest. A felmérés szerint a gazdaságtudományi képzésen végzett hallgatók diploma kézhezvételét követően körülbelül egy hónappal el tudnak helyezkedni, és a havi bruttó 405 ezres jövedelem is az országos átlag felett van ezen a területen.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék öt év után tovább bővül. Az ELTE és a... Teljes cikk
A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk
- Felmérés: Romániában a felnőtt lakosság több mint harmada funkcionális analfabéta 4 hete
- Így nézhet ki a 2025/2026-os tanév szakképzési tanév rendje 4 hete
- Kihirdették a 2025/2026-os tanév rendjét 1 hónapja
- A 3-22 éves népességből iskolarendszerű képzésben részt vevők aránya - grafikon 2 hónapja
- Újraírják az MI-stratégiát – már óvodától tanítani kell a mesterséges intelligenciát 2 hónapja
- Miért nincs MI-t érintő oktatási stratégia és jó ötlet-e leépíteni a bölcsészképzést? 2 hónapja
- 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza 2 hónapja
- Jövő héten indul az érettségi 2 hónapja
- A felsőfokú végzettségűek aránya a 25–34 éves korú népességen belül - grafikon 2 hónapja
- Minden második tanár 50 éves vagy idősebb 3 hónapja
- Ingyenes AI képzés indul pedagógusoknak 4 hónapja