700-800 ezer forintot is kereshetnek a Műegyetemen végzettek
A Diplomás Pályakövetési Rendszer felmérése szerint a BME-n végzett mérnökinformatikusok bére 8-9 évvel a diploma megszerzése után eléri az egymillió forintot.
Akár havi közel 700 ezer forintos bruttó kezdő jövedelemmel is számolhatnak a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végzett diákok – derül ki a Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) legújabb felméréséből, amelyben a 2011/12. és a 2017/18. tanévek között abszolutóriumot szerzettek munkaerőpiaci helyzetét vizsgálták a szakemberek. A Diplomán Túl című 2020-as kutatás anyaga szerint a Műegyetemen végzettek valamennyi területen gyorsan elhelyezkednek, és az átlagosnál jóval magasabb jövedelemmel kezdik pályájukat. A műszaki mesterképzésen diplomát szerzők az országosnál magasabb jövedelmet érnek el. Pályakezdőként átlagosan bruttó 522 600 forint, míg 8-9 évvel a végzés után már 792 000 forint a fizetésük. Az egyes mesterszakok között különbségek mutatkoznak a fizetésben: az energetikai mérnöki mesterszakon 8-9 évvel a végzés után akár az egy millió forintot is meghaladja a havi átlagjövedelem, a gépészmérnöki, vegyészmérnöki és műszaki menedzser szakokon végzettek pedig bruttó 700 ezer forintnál is többet keresnek.
A mérnökinformatikus mesterszakon 8-9 éve végzettek jövedelme eléri az egymillió forintot, a pályakezdők pedig 740 ezer forintot tehetnek zsebre, ami a közlemény szerint kiemelkedő a többi felsőoktatási intézményben diplomát szerzettekhez képest. A felmérés szerint a gazdaságtudományi képzésen végzett hallgatók diploma kézhezvételét követően körülbelül egy hónappal el tudnak helyezkedni, és a havi bruttó 405 ezres jövedelem is az országos átlag felett van ezen a területen.
- 2023.06.27IFRS Halasztott adó képzés Élő, interaktív, online képzés a nemzetközi beszámolókészítési elvek szerint az adózás számviteli kezeléséről. Fő cél: - a halasztott adó fogalmának megismertetése: mitől halasztott? - a halasztott adó elszámolásának célja és jelentősége - a számítás esetei és gyakorlati példákon keresztüli bemutatása.
Részletek
Jegyek
- 2023.09.01I Land gamifikált készségfejlesztés Gamifikált készségfejlesztő e-learning programunk játszva tanít: 30 napon keresztül, napi 20-30 percben egy izgalmas virtuális küldetésen vezetjük végig a résztvevőket.
Részletek
Jegyek
- 2023.10.10MŰEGYETEMI ÁLLÁSBÖRZE 150+ KIÁLLÍTÓ, TÖBB SZÁZ ÁLLÁS ÉS SZAKMAI GYAKORLAT VÁR! Kiállítóink hallgatókat, frissdiplomásokat és tapasztalt munkavállalókat is várnak állásajánlataikkal.
Részletek
Jegyek
Nem biztos, hogy június 1-jén szűnik meg a tanárok közfoglalkoztatotti státusza. Április 24-én újra sztrájkolnak a pedagógusok. Teljes cikk
Az Ady Endre Technikum és Kollégium a legnagyobb tolnai szakképző iskola, ahol 1200 diák tanul. Teljes cikk
Az intézmény jelenlegi hallgatói számára ajánlott, de nem kötelező a nyelvvizsga megszerzése a diplomához. Teljes cikk
- Íme, az ország 10 legjobb alapítványi és magániskolája! 5 napja
- Diplomások aránya az EU-ban: Magyarország a fasorban sincs 5 napja
- Sokan vagy kevesen jelentkeztek tanárképzésre? 1 hete
- A pedagógusképzésre jelentkezők és felvettek számának alakulása 1 hete
- Az érettségizők számának alakulása Magyarországon 2 hete
- Többlet béremelést kaphatnak a pedagógusok a legleszakadottabb térségekben 2 hete
- Pedagógusok Szakszervezete: nagy a különbség a magyar és a román pedagógusok sztrájklehetőségei között 2 hete
- Felmérés: a kormánypárti szavazók többsége is emelné a pedagógusok bérét 2 hete
- 150 ezer pedagógus sztrájkol Romániában 2 hete
- A PSZ kongresszusa továbbra is az oktatás átfogó reformját követeli 2 hete
- Tanítanék Mozgalom: a státusztörvényt teljes egészében el kell utasítani 2 hete