A legaktívabb korosztály 64,5 százaléka dolgozik
A KSH legfrissebb jelentése szerint 134 ezer fővel többen dolgoznak a június-augusztusi időszakban, mint egy évvel korábban. A munkanélküliségi ráta ugyanebben az időszakban 6,7 százalékra mérséklődött, a munka nélkül töltött időszak azonban meghosszabbodott.
A férfi foglalkoztatottak aránya valamivel jobban bővült, 3,4 százalékkal, 2 millió 291 ezer főre, foglalkoztatási rátájuk 2,8 százalékponttal, 71,1 százalékra nőtt. A 15–64 éves női foglalkoztatottak száma 2,9 százalékkal, 1 millió 924 ezer főre emelkedett, foglalkoztatási rátájuk 2,2 százalékponttal, 58,2 százalékra javult.
A 15-24 éves korosztály 26 százaléka volt foglalkoztatott, itt is történt egy 2,4 százalékpontos javulás. De emelkedett a legaktívabb korú, 25-54 éves és az idősebb, 55-64 évesek foglalkoztatása is. A legaktívabb korosztály 81,2 százaléka dolgozik.
A munkanélküliek száma 304 ezerre csökkent, ez az előző év azonos időszakához képest 39 ezer fős csökkenést jelent, 1 százalékpontot javult a ráta, 6,7 százalékra csökkent.
A 15–74 éves munkanélküli férfiak száma 24 ezer fővel, 155 ezer főre, munkanélküliségi rátájuk 1,1 százalékponttal, 6,3 százalékra csökkent. A munkanélküli nők száma 15 ezer fővel, 149 ezer főre, munkanélküliségi rátájuk 7,1 százalékra mérséklődött.
A 15–24 éves korosztály munkanélküliségi rátája 3,7 százalékponttal, 18,2 százalékra csökkent, jóllehet a munkanélküliek több mint egyötöde továbbra is ebből a korcsoportból került ki.
A munkanélküliség átlagos időtartama azonban megnőtt, 19,2 hónapra. A munkanélküliek 48,5 százaléka tartósan munkanélküli, hiszen legalább egy éve keres állást.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Legyen szó munkahelyváltásról, nyugdíjba vonulásról vagy csapaton belüli áthelyezésről, egy jól megfogalmazott elköszönés és egy figyelmes... Teljes cikk
A friss októberi adatok szerint 4 millió 674 ezren dolgoztak Magyarországon, miközben 217 ezren voltak munka nélkül, a munkanélküliségi ráta pedig... Teljes cikk
A munka jövője körül forrnak az indulatok: míg Dario Amodei szerint az AI akár a fehérgalléros állások felét is eltüntetheti pár éven belül,... Teljes cikk
- Dolgoznak – de nincs munkájuk: így terjednek a kamuirodák 3 hete
- Itt a rejtett hazai munkaerő-tartalék: 50–60 ezer ember munkába állhatna, vendégmunkások helyett 1 hónapja
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 1 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 2 hónapja
- Több mint ezer dolgozót elküldött, de 133 milliárdos támogatást kap a Samsung 2 hónapja
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 3 hónapja
- Dolgoznának, de nem tudnak – 26 millió ember rekedt a munkaerőpiac szélén Európában 3 hónapja
- Felmérés: kettős nyomás nehezedik a magyar munkaerőpiacra 4 hónapja
- Vajon hol zuhant a legnagyobbat az Európai Unióban a foglalkoztatás? 4 hónapja
- A foglalkoztatottak számának alakulása hazánkban - grafikon 4 hónapja
- A részmunkaidős foglalkoztatás a munkaerőpiac mostohagyereke. Hogy csináljuk jól? 4 hónapja

A tudás törvényei: a megértés kulcsa