Megjelent: 6 hónapja

Ennyi állami ösztöndíjas férőhelyet hirdettek meg a felsőoktatásban

A tavalyi és a tavalyelőtti évben is több mint 120 ezren jelentkeztek és 100 ezernél is több hallgatót vettek fel a felsőoktatási intézmények.

Az idei évben több mint 87 ezer állami ösztöndíjas férőhelyet hirdetnek meg a felsőoktatásban - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára kedden Dunaújvárosban.

A Dunaújvárosi Egyetem megújult főépületének átadóünnepsége után újságírók előtt Varga-Bajusz Veronika arról beszélt, hogy egy 328 ezres közösséghez csatlakozik az, aki február 15-ig beadja a felvételi jelentkezését és bekerül valamelyik egyetemre.

Jelezte, hogy az elmúlt két évben több mint 75-75 ezer állami ösztöndíjas hallgatót vettek fel az egyetemekre, idén ennél jóval többet fognak, ezért arra bíztatott mindenkit, hogy jelentkezzen a megújult magyar felsőoktatásba.

Az államtitkár kérdésre elmondta, hogy a tavalyi és a tavalyelőtti évben is több mint 120 ezren jelentkeztek és 100 ezernél is több hallgatót vettek fel a felsőoktatási intézmények.

"Nagyon szeretnénk ezt a trendet tartani, hogy a továbbiakban is így alakuljon mind a jelentkezők, mind a felvettek aránya" - fogalmazott.

Varga-Bajusz Veronika megemlítette a szakképzésben, technikumban tanuló diákokat, akiket arra kért, hogy minél többen jelentkezzenek a felsőoktatásba, mert a műszaki, informatikai képzések esetén a technikumok mára "az előszobái lettek a felsőfokú képzésnek", ott megfelelő színvonalon, sok esetben az egyetemekkel egyeztetett tanrend szerint tanulnak.

Hozzátette: onnan a diákok már kredittel érkeznek az egyetemekre, így könnyítve meg a továbbtanulásukat.

 

MTI

  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Így képzik a jövő AI-szakembereit Magyarországon

Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék öt év után tovább bővül. Az ELTE és a... Teljes cikk

Meghossszabbítják az év végéig felvett diákhitelek kamatstopját

A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk

Itt a tanév vége, pontozással értékelik a pedagógusok egyéni teljesítményét

A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk