kapubanner for mobile

Fontos cafeteria határidő közeleg

Miközben a munkavállalók nagy része már a 2018-as cafeteria választással van elfoglalva, a munkáltatóknak a tavaly adott juttatásokhoz kapcsolódóan két határidős feladatra is kell figyelniük 2018. január 31-ig - hívja fel rá a figyelmet Fata László, cafeteria szakértő.

1. Lakáshitel igazolás

Ha egy munkáltató 2017-ben adott lakáshitel támogatást a munkatársainak, akkor az erre vonatkozó rendelet szerint 2018. április 15-ig (munkáltató saját döntése alapján legkésőbb május 31-ig) kell összegyűjteni az ehhez kapcsolódó teljes dokumentációt.
A folyósításról szóló banki igazolásra azonban korábbi határidőt ír elő az erre vonatkozó törvényi környezet.
A juttatás folyósításában közreműködő hitelintézetnek legkésőbb 2018. január 31-ig igazolást kell adnia a munkáltató felé a támogatás folyósításáról.
Emellett a folyósító hitelintézet január végéig a NAV felé is adatot kell, hogy szolgáltasson a támogatásról.

2. Albérleti adatszolgáltatás



Ha a munkáltató 2017-ben mobilitási célú lakhatási támogatás keretein belül támogatta a munkavállalója albérleti költségeit, akkor ezzel is lesz tennivalója 2018 elején.
A 2017-ben nyújtott albérleti támogatásról a munkáltatónak 2018. január 31-ig adatot kell szolgáltatnia az adóhatóság felé. Az adatszolgáltatás tartalmazza a támogatásban részesített munkavállaló nevét, adóazonosító jelét és a bérelt lakás lakcímét is.

Célszerű ezeket a feladatokat a jövő év elejére is betervezni, hiszen akik idén adnak ilyen juttatásokat azoknak majd jövőre is 2019. január 31-ig kell rendelkeznie a fenti igazolással, és el kell végeznie a mobilitási célú lakhatási támogatáshoz kapcsolódó munkáltatói adatszolgáltatást - mutat rá Fata László cafeteria szakértő.

CafeteriaTrend
  • 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-beninfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Lakhatási támogatás 2026-ban - amit munkavállalóként és munkáltatóként tudni kell

Egy juttatás, amely a munkavállalónak adómentes, a munkáltatónak olcsóbb, mint a béremelés - mégis sokan nem tudnak róla. A 35 év alatti... Teljes cikk

Megjelent a rendelet, eddig az összegig adómentesek az üzleti ebédek - mutatjuk a részleteket!

Mostantól nemcsak üzleti döntés, hanem pénzügyi előny is étteremben találkozni az ügyfelekkel: a friss kormányrendelet jelentős adóterhet vesz le... Teljes cikk

Így alakulhatnak a cafeteria keretek 2026-ban

Egy friss kutatás szerint az elmúlt években a magasabb keretet adók aránya növekszik. Teljes cikk