Generációs különbségek: kulcsfontosságú a kommunikáció és a jutalmazás
A kommunikációs formák és a munkavállalók jutalmazásával kapcsolatos elképzelések közötti különbségek olyan alapvető fontosságú tényezők, amelyeket a vezetőknek mindenképpen érdemes figyelembe venniük, amikor a munkavállalói állományt alkotó három legfontosabb korosztály képviselőinek eltérő igényeit, elvárásait igyekeznek összehangolni - legalábbis ez derül ki egy friss felmérésből.
A Kelly Global Workforce Index közel 100.000 dolgozó véleményét gyűjtötte össze összesen 34 országban - köztük több mint 5.000 magyar munkavállalóét.
Jónás Anikó, a Kelly Services ügyvezető igazgatója úgy véli, hogy a generációs különbségek időnként okozhatnak ugyan súrlódásokat a munkavállalók között, azonban megfelelően kezelve hozzájárulhatnak a cég fejlődéséhez, növekedéséhez is.
A felmérés arra is fényt derített, hogy a magyar válaszadók 39 százaléka szerint az "Y", "X" és "baby boomer" generációk közötti különbségek növelik a produktivitást a munkahelyen, míg 17 százalékuk szerint éppen ellenkezőleg, a produktivitás ellen hatnak. A megkérdezettek 34 százaléka ugyanakkor úgy véli, az ilyen különbségeknek sem pozitív, sem negatív hatása nincs.
"Ha az egyes korosztályok közötti különbségeket sikerül jó értelemben véve hatékonyan kihasználni, azok jelentős ösztönző erőnek bizonyulhatnak kreativitás és produktivitás terén egyaránt. Egy jó munkáltató nem próbálja tompítani az ilyesfajta sokszínűséget, inkább igyekszik kiaknázni azt, hogy segítségével friss ötleteket és új üzleti megoldásokat generáljon" - kommentálta a felmérés eredményeit Jónás Anikó
A felmérés főbb megállapításai a következők:
A megkérdezettek többsége generációtól függetlenül elismeri, hogy az életkorhoz kötődő különbségek valóban befolyásolják az emberek munkahelyi viselkedését, és 59 százalékuk hozzáteszi, hogy ha másik generációhoz tartozó kollégával tárgyal, igyekszik saját kommunikációs stílusát ennek megfelelően alakítani.
Jónás Anikó megítélése szerint fontos, hogy a munkaadók felismerjék a legfontosabb generációs különbségeket, és azok hatékony menedzselése által igyekezzenek harmonikus egyensúlyt és produktív munkahelyi környezetet kialakítani.
Jónás Anikó még hozzátette: "Ez kétségtelenül nagy kihívás, de (többek között) a kompenzáció és a belső kommunikáció megfelelő kezelése révén egy vállalat sokat profitálhat munkavállalóinak generációs sokszínűségéből, és segíthet megteremteni a feltételeket a szervezet fejlődéséhez."
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Három évvel a ChatGPT megjelenése után a legtöbb nagyvállalatnál elmaradt a várt termelékenységi áttörés. A vezetők tapasztalatai szerint a... Teljes cikk
A microshifting a hagyományos 9–5 munkarend radikális újragondolása: rövid, nem folyamatos munkaidő-blokkokra bontja a napot, igazodva a dolgozók... Teljes cikk
Egy képzeletbeli állásinterjúra invitáljuk olvasóinkat, egy olyan országba, ahol a bértranszparencia már a mindennapok része, és a munkavállaló... Teljes cikk
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 2 hete
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 2 hete
- Miért az AI-hoz fordulsz a főnök helyett? Készséghiány és bizalmatlanság az AI korában 2 hete
- Itt vannak a legnagyobb munkaerő-kölcsönző cégek 4 hete
- Nem csak a Z generáció problémája - Az egész ellátórendszerre hatással lehet, hogy a fiatalok nehezen jutnak lakáshoz 4 hete
- Tűzoltás vagy stratégia? Így lehet kockázat a munkaerő-kölcsönzésből 4 hete
- Papíron máshol dolgoztak – 1 milliárdos csalás a bíróság előtt 1 hónapja
- Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról 1 hónapja
- A potenciális munkaerő-tartalék számra korcsoportonként - grafikon 1 hónapja
- A néma fluktuáció ára: Miért az asszertivitás a 2026-os év legfontosabb HR-stratégiai befektetése? 2 hónapja
- Gazdasági csoda vagy drága illúzió? 2025 rekordberuházásai Magyarországon 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben