Januárban csökkent az álláskeresők száma
A nyilvántartott álláskeresők száma 7,3 százalékkal csökkent Magyarországon egy év alatt, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a januári zárónapon 267 300 álláskereső szerepelt, több mint 20 ezerrel kevesebb, mint egy éve - írja az MTI.
Januárban 42 300 álláskereső kérte nyilvántartásba vételét a kirendeltségeken, 8,6 százalékuk első alkalommal regisztrált. Az új belépők száma az előző évinél 13,7 százalékkal kevesebb volt. Az álláskeresők 9,5 százaléka, 25 500 volt pályakezdő.
Az év első hónapjában 39 500 volt a 25 év alatti és 63 400 az 55 év feletti álláskeresők száma, arányuk 14,8, illetve 23,7 százalékot tett ki.
Az álláskeresők 26,9 százaléka - 72 000 ember - tartósan, több mint egy éve keresett munkát, ez 8,6 százalékponttal jobb arány az egy évvel korábbinál.
Az NFSZ adatai szerint januárban 146 300 álláskereső volt jogosult pénzbeli ellátásra, 43,1 százalékuk álláskeresési ellátásban, a többiek szociális jellegű támogatásban részesültek. Az álláskeresők 45,3 százaléka semmilyen pénzbeli támogatást nem kapott.
A foglalkoztatók 24 600 új betölthető álláshelyet jelentettek be januárban, ezek 42,9 százalékához igényeltek támogatást. Az újonnan bejelentett támogatott álláshelyek száma 10 600 volt, amelynek 89,2 százaléka a közfoglalkoztatáshoz tartozott.
Januárban 101 900 álláslehetőség állt rendelkezésre, amelyből 72 300 betöltetlen maradt.
Az év első hónapjában 194 munkavállaló csoportos létszámleépítését jelentették be a foglalkoztatók. Az elbocsátások a szektorok közül az építményüzemeltetést, zöldterület-kezelést, a reklám, piackutatás, az adminisztratív, kiegészítő üzleti szolgáltatásokat, a kiskereskedelmet és az élelmiszergyártást, területileg pedig Jász-Nagykun-Szolnok, Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és Budapestet érintették.
A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) által használt munkanélküliségi ráta 3,8 százalékos volt a 2017. október-decemberi gördülő negyedévben, a 15-74 éves népességből 175 200-an voltak munka nélkül. A ráta az előző év azonos időszakához képest 0,6 százalékponttal csökkent.
MTI
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Tréning Kerekasztal Konferencia 2026. Élménnyel eredmény! – Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek
Részletek
Jegyek
Az utazási költségtérítés minden munkáltatót és munkavállalót érintő, de sokszor félreértett terület. Ki jogosult rá? Mennyit kell fizetni... Teljes cikk
Önmegvalósítás vagy anyagi kényszer? A WHC Csoport elemzése szerint a főállás mellett vállalt másodprojektek térnyerése már olyan jelentős... Teljes cikk
Számos személyi jövedelemadó kedvezményt érvényesíthetünk, ha elég figyelmesek vagyunk. Ráadásul 2025-ben és 2026-ban is több szja-kedvezmény... Teljes cikk
- Ahol több a távmunka, ott több gyerek születik - állítja egy kutatás 1 hete
- 10 év tanulás kuka? Az AI hónapok alatt írta át egy mérnök karrierjét 1 hete
- A főnököd lehet, hogy már nem is ember? Íme a munka jövője 1 hete
- Work-life balance 2 hete
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 2 hete
- 20 állás, ami iránt legjobban nő a munkaadói igény 2026-ban 2 hete
- Vége a 9-5-nek? Így alakítja át ez a trend a magyar munkaerőpiacot 2 hete
- Szétverni a monitort a főnök helyett? Új trend hódít a munkahelyeken 3 hete
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 3 hete
- Túl a sablonokon – Europass, az álláskeresők online partnere 3 hete
- A titkos fegyver, ami átalakítja a toborzást: ismerd meg az ATS-t 4 hete


Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?