Kaphatnak-e a házaspárok dupla lakáshitel támogatást?
Bár a lakáshitel támogatáshoz kapcsolódó kormányrendelet kifejezetten kimondja, hogy a munkáltatónak nem kell az adómentes értékhatároknál figyelembe vennie, hogy másik személy az adott ingatlanhoz, hitelhez kap-e, kapott-e párhozamosan támogatást, mégis van egy kis kockázat a házastársaknak adott juttatásokban – írja Fata László a CafeteriaTrend hírlevelében.
Ebben az esetben ugyanazt a folyószámla-kivonatot hozza igazolásként a nálunk dolgozó feleség és férj is. Ilyenkor arra kell figyelni, hogy ugyanarra a számlakivonatra ne fizessük ki kétszer a havi törlesztő összegét. Azt megtehetjük, hogy – ha a többi feltétel rendben van – mindkét félnek kiutaljuk az összeg felét. Vagy az is működhet, hogy az egyik havi kivonatra a feleség kap juttatást, a másikra meg a férj, de nem duplázhatunk.
Szóval ha egy cégnél dolgozik a férj is, feleség is, és van közös tulajdonú folyószámla a hitelező pénzintézetnél, és oda megy a munkáltatói hiteltámogatás, akkor a saját nyilvántartásunkban külön figyelni kell a folyószámla kivonatra!
Ha nem egy helyen dolgozik a házaspár két tagja, nem folyószámlára megy a közös támogatás, akkor nem kell erre külön figyelnie – javasolja Fata László.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A munkabér kifizetése 2026-ban is közel 70 százalékos teherrel adózik, így nem versenyezhet a kedvezményesen adózó vagy adómentes béren kívüli... Teljes cikk
December 1-jétől újra hideg élelmiszert is lehet vásárolni a boltokban a SZÉP-kártyával, a friss Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint... Teljes cikk
Négy hónapig lesz lehetőség hideg élelmiszereket vásárolni a SZÉP-kártyával. Teljes cikk
- Ekkora minimálbér-emelést lát reálisnak a VOSZ főtitkára 2 hónapja
- Krasznahorkai László kapja az irodalmi Nobel-díjat 2 hónapja
- Távozik a B+N Referencia Zrt.- HR-igazgatója 2 hónapja
- Így készítenék fel a gyerekeket a robotok világára – jöhet a kötelező MI-oktatás? 3 hónapja
- Vezetőváltás a KAVOSZ-nál 3 hónapja
- Milyen juttatásokkal segítheti a munkaadó a tanévkezdést? 4 hónapja
- Hamarosan lejár a SZÉP-kártya díjmentes felhasználás határideje 5 hónapja
- Megújul a magyar MI-stratégia – az adatgazdaságtól a humanoid robotokig 6 hónapja
- Új vezérigazgatóval folytatja a BÁV 8 hónapja
- Cseh László villanyszerelő lett 9 hónapja
- SZÉP-kártya jár kilépés előtti időszakra? 9 hónapja
Fata László cafeteria szakértő a Cafeteria TREND alapítója, szerkesztője, aki nem csak az adótörvények oldaláról közelíti meg a béren kívüli juttatásokat.
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja