Kétezer dolgozót küld el a vezető európai viszontbiztosító

A Swiss Re viszontbiztosító kétezer alkalmazottat bocsát el ez év végéig. Az elbocsátás főként az európai telephelyeket érinti - értesült a BBC News.

A leépítéseket az Insurance Solutions biztosítócég felvásárlásából adódó összevonások tették lehetővé. A Swiss Re 2005-ben 6,8 milliárd dollárt fizetett a General Electric leányvállalatáért.

Nagyjából 1000 munkahelyet már korábban megszüntettek. Ezeknek több mint a fele az európai telephelyeket érintette, de Amerikában, Ázsiában, a Közel-Keleten és Afrikában is leépített a biztosítócég. A társaság közölte, hogy az újraszerveződéssel 300 millió dolláros megtakarítást érhetnek el.

A természeti katasztrófák, például a Katrina hurrikán miatt több vezető amerikai biztosítónak karcsúsítást kellett végrehajtania. A Swiss Re közölte, hogy a Insurance Solutionsnál vizsgálatot indított, miután megvette tavaly novemberben.

A vállalat reményei szerint a további munkahely-megszüntetésekkel megtakarításokat érnek el, de figyelmeztetett, hogy további kényszerű leépítések várhatóak. A Swiss Re jelenleg 30 országban van jelen.

Menedzsment Fórum

Kapcsolódó anyagok
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek

Miközben a leépítésekért egyre gyakrabban az AI-t teszik felelőssé, a valódi ok sokkal prózaibb. A munkaerőpiac nem a robotok miatt gyengül, hanem a... Teljes cikk

Elbocsátottak karácsony előtt? Nem vagy egyedül.

"Szép álom, hogy a cégek karácsony előtt ne rúgják ki a dolgozóikat, de rendszeresen kapunk év végi elbocsátásokról híreket" – mondta a HR... Teljes cikk

Válságspirálban az RTL: akár ezernyi munkahely is megszűnhet

Az RTL Csoportot súlyos válság rázza meg: Németországban akár ezer dolgozót is elküldhetnek, miközben a cég 17%-os bevételkiesésre figyelmeztette... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek