Kevesebbet keresnek azok a nők, akiknek gyerekük van
Az OECD jelentése szerint a háromgyerekes nők 18, a kétgyermekesek 13 százalékkal kevesebbet keresnek, mint a gyermektelenek. Viszont a férfiaknál pont fordítva van, a kisgyermekes apukáknak több a fizetése, mint a gyermekteleneknek - írja a Pénzcentrum
A felmérést a Washington Center for Equitable Growth kutatóintézet fizette, ennek során 1986-ig visszamenőleg elemezték nagyjából 14 ezer nő karrierrel, keresettel kapcsolatos, korábbi kutatás során megadott adatait. Az derült ki, hogy bár több nő vállal munkát, munkaerőpiaci helyzetük még mindig elég kilátástalan.
A gyermektelen nők többet keresnek, mint azok, akiknek egy gyereke van, akinek kettő, az átlagosan 13 százalékkal, míg akinek három az akár 18 százalékkal is kevesebbet kereshet. Pedig az anyukák általában jobban képzettebbek, és több tapasztalattal rendelkeznek, mint fiatal kolléganőik.
Érdekesség, hogy a férfiaknál viszont azok vihetnek haza magasabb fizetést, akiknek van gyereke.
A kutatást közlő Business Insider jó példának tekinti Svédországot, ahol a szülők összesen 50 hetet lehetnek otthon a gyerekeikkel, maguk közt elosztva ezt az időt. Ennek általában a 75 százalékát töltik GYES-en az édesanyák, a maradék 25 százalékot az édesapák. 2016-tól 3 hónapnyi GYES jár az apáknak, amit nem ruházhatnak át. Bérkülönbség sem jellemző, a nők a férfiak fizetésének 87-95 százalékát kapják.
Fotó:Pixabay
Pénzcentrum
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Mely szakmákban lehetett a legjobban keresni az elmúlt években Magyarországon, és hol nőtt a legnagyobbat a bérszint? A hivatalos statisztikák alapján... Teljes cikk
Közeledik az év vége, sokan már a prémiumra várnak, de lesz számos munkavállaló, akinek idén (is) csalódnia kell. Nem mindegy ugyanis, hogy a... Teljes cikk
Negyedévente 200 dollárt kap minden állampolgár a Marshall-szigeteken egy új, országos alapjövedelem-program keretében. A juttatás nem a munkát... Teljes cikk
- A külföldi dolgozók száma és változása nemzetgazdasági áganként - grafikon 4 napja
- Meglepő bértoplista: ezek a szakmák fizettek a legjobban Magyarországon 7 napja
- Munkahelyi baleset: mit kell tennie a dolgozónak és a munkáltatónak? 2 hete
- Mire költik a fiatalok a munkáshitelt? 2 hete
- Kiderült, mely cégekben dolgoznak az ország legokosabb munkavállalói 3 hete
- Létminimumon a rendvédelem hátországa? Vita a RIASZ-dolgozók béréről 1 hónapja
- Zsebbe fizetett a dolgozóinak a cégvezető, 750 milliós kárt okozott 1 hónapja
- Ennyien vették igénybe a háromgyerekes édesanyáknak járó kedvezményt 1 hónapja
- Itt a NAV listája - Ők nem jelentették be a dolgozóikat 1 hónapja
- "Egyenlő értékű munkáért, egyenlő bért" - ami az elmúlt 50 év alatt nem sikerült 1 hónapja
- Magyarország régiós szinten is rosszul áll a nemi esélyegyenlőségben 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa