kapubanner for mobile

Kisebbségi kamuzás és egy nap alatt lezavart tréning - vádat emelt az ügyészség

Hátrányos helyzetűeknek szervezett programokhoz és képzésekhez jogosulatlanul igényelt magyar és európai uniós költségvetési támogatás miatt vádat emelt az ügyészség két férfi ellen - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség az MTI-t.

Azt írták, hogy az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) jelzése alapján indult büntetőügy egyik vádlottja elnöke volt egy kaposvári egyesületnek, amely 2017 júliusában a leghátrányosabb helyzetű társadalmi csoportokhoz tartozóknak szervezett programokat, képzéseket, vállalva egyúttal, hogy a résztvevőket meghatározott ideig foglalkoztatja is.

Mivel a foglalkoztatottak közül többen nem feleltek meg a kiírásban rögzített feltételeknek, mert nem tartoztak hátrányos helyzetű társadalmi csoporthoz, a férfi az elszámolás során egyes munkavállalóit valótlanul valamely kisebbség tagjaként rögzítette - tették hozzá.

A vádlott a pályázatban előírt, és a bértámogatás feltételéül szabott folyamatos foglalkoztatási kötelezettségének sem tett eleget, a bejelentett munkavállalók közül ugyanis többeket egyáltalán nem, vagy csak alkalmi jelleggel, míg másokat a projekt céljaitól eltérően foglalkoztatott, egyiküket például a saját háza körüli kerti munkák elvégzésére utasította.

"A másodrendű vádlottnak azért kell felelnie a bíróság előtt, mert az ő feladata lett volna, hogy ugyanezen projekt keretében egy többnapos tréninget tartson 28 részvevőnek, amelyet azonban egyetlen nap alatt lezavart, majd valótlan tartalmú jelenléti ívekkel, a valóságtól eltérő készítési dátummal ellátott fényképekkel akarta igazolni a képzés szabályszerű megtartását"

- írták.

A közlemény szerint a vádlottak több mint 10 millió forint vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek.

Az ügyészség jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette, illetve hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt azt indítványozta a bíróságnak, hogy a volt egyesületi elnököt végrehajtandó börtönbüntetésre és egyebek mellett pénzbüntetésre ítélje, társa ellen próbára bocsátást alkalmazzon, továbbá a bűncselekményhez felhasznált egyesületnél vagyonelkobzást, pénzbüntetés megfizetését és a tevékenység korlátozását rendelje el - tudatta a főügyészség.

MTI

  • 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Botrány Malajziában: egy miniszter szerint a munkahelyi stressz meleggé tesz

Közröhej és felháborodás követte Zulkifli Hasan malajziai vallásügyi miniszter parlamenti válaszát, amelyben a munkahelyi stresszt és a „hiányos... Teljes cikk

Eleged van mindenből? Fizikai munkások jelentkezését várják az Antarktiszon

Nem irodai székbe, hanem hóviharba keresnek embereket: a British Antarctic Survey asztalosokat, szerelőket, szakácsokat és más fizikai dolgozókat... Teljes cikk

Elhunyt a magyar szakszervezeti mozgalom egyik meghatározó alakja

Elhunyt Borsik János, a rendszerváltás kiemelkedő szakszervezeti vezetője, a Mozdonyvezetők Szakszervezetének egykori ügyvezető alelnöke, az Autonóm... Teljes cikk