Közfoglalkoztatásból a versenyszférába program
A programra még 2023. december 31-ig lehet jelentkezni. Célja, hogy segítse és motiválja a közfoglalkoztatásban dolgozók elhelyezkedését a versenyszférában. A versenyszférában munkát találó közfoglalkoztatottak 45.600 forint elhelyezkedési juttatásban részesülhetnek havonta.
Ha a közfoglalkoztatott a közfoglalkoztatási jogviszony időtartamának lejártát megelőzően elhelyezkedik a piaci szférában, akkor elhelyezkedési juttatásban (egyfajta bónuszban) részesül. Minél hamarabb lép ki az egyén a közfoglalkoztatásból, annál több támogatásra lesz jogosult, mivel a közfoglalkoztatásából hátralévő időre kapja havonta a juttatást. amelynek összege 45.600 forint, derül ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat oldaláról származó információkból. Valamint napi 2000 forintos elhelyezkedési juttatásra jogosult az a közfoglalkoztatott is, aki mezőgazdasági idénymunkában vesz részt.
A támogatás iránti kérelmet a területileg illetékes járási hivataloknál vagy online lehet benyújtani. A közfoglalkoztatási jogviszony megszűnésétől számított 30 napon belül kell a kérelmet beadni.
A Kormányrendelet szerint versenyszférának minősülnek a következők:
- Ptk. szerinti gazdasági társaság: közkereseti társaság, betéti társaság, korlátolt felelősségű
- társaság vagy részvénytársaság.
- Szövetkezet (kivéve iskolaszövetkezet)
- Alapítvány
- Egyesület
- Egyéni vállalkozó, egyéni cég.
- Vízi társulat.
- Erdőgazdálkodó.
Az egyén csak akkor jogosult az elhelyezkedési juttatásra, ha a fent megjelölt munkáltatóval létesít munkaviszonyt.
A juttatás további feltétele, hogy ebben a munkaviszonyban a munkaidő elérjei a legalább napi hat, megváltozott munkaképességű személy esetében a legalább napi négy órát, és a munkaviszony - legalább olyan időtartamig - folyamatosan fennálljon, ameddig a közfoglalkoztatási jogviszony fennállt volna. A munkaviszony fennállását a munkáltatónak havi rendszerességgel igazolnia kell.
Az elhelyezkedési juttatás iránti kérelem innen letölthető. (Forrás: NFSZ)
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Hétfőn kezdődött a jelentkezés a mesterséges intelligencia (MI) felhasználását ösztönző új vállalkozói pályázatra, az AI Start 500 programra -... Teljes cikk
A pályázat beküldési határideje március 31. Teljes cikk
Keddtől még rugalmasabb feltételek mellett pályázhatnak a hazai mikro- és kisvállalkozások a telephelyfejlesztést támogató programban. A... Teljes cikk
- Lakhatási támogatás 2026-ban - amit munkavállalóként és munkáltatóként tudni kell 3 hete
- Megjelent a rendelet a pedagógusok egyszeri kiegészítő juttatásáról, ekkor kapják meg a tanárok 1 hónapja
- Felmérés: ezért is megéri pluszjuttatást adni a dolgozóknak 2 hónapja
- Így csökkenthető a fluktuáció: juttatások, amelyek valóban számítanak a munkaerő megtartásában 2 hónapja
- Miért az AI-hoz fordulsz a főnök helyett? Készséghiány és bizalmatlanság az AI korában 2 hónapja
- Ma utalják a fegyverpénzt - mutatjuk a részleteket 2 hónapja
- Így alakulhatnak a cafeteria keretek 2026-ban 3 hónapja
- Így nőtt a SZÉP-kártya felhasználása az év végén 3 hónapja
- Lesz idén prémium? Mikor jár és mikor perelhetünk érte? 4 hónapja
- Cafeteria 2026 4 hónapja
- Év végi juttatási útmutató munkáltatóknak: mire figyeljünk 2025-ben? 4 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?