Miért csak a férfiak programoznak?
Az Index cikke arra hívja fel a figyelmet, hogy nem mindig volt férfiszakma a programozás. 1984 után azonban a női programozók száma meredeken esni kezdett. A háttérben a korai számítógépes játékok férfiközpontú marketingje állhat.
Egy amerikai mobil- és netszolgáltató idén nyári reklámja pedig arra hívja fel a figyelmet: a negyedikes kislányoknak még jelentős részét érdeklik a természettudományok, ehhez képest a felsőoktatásban már csak töredékük választja ezt az irányt.
Eközben igyekeznek ezt a tendenciát visszafordítani. Elég csak arra gondolni, hogy a Google 50 millió dollárt fektet abba, hogy programozásra késztesse a lányokat.
Index
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A Database Administrator (DBA), magyarul adatbázis-adminisztrátor az az informatikai szakember, aki egy szervezet digitális „széfjéért” és annak... Teljes cikk
A QA Engineer (Quality Assurance Engineer), magyarul leggyakrabban minőségbiztosítási mérnök vagy szoftvertesztelő, a szoftverfejlesztési folyamat azon... Teljes cikk
A Social Media Manager - magyarul közösségi média menedzser - az a szakember, aki egy márka, cég vagy közszereplő teljes online jelenlétét kezeli a... Teljes cikk
- Ezek az állások tarolnak 2026-ban - itt a LinkedIn toplistája! 3 hónapja
- Sikervakságban szenved a HR szakma 3 hónapja
- Eddig lehet jelentkezni az országos szakmai versenyekre 5 hónapja
- A nő, aki megmutatta: az álommelót nem megtalálni, hanem kitalálni kell 6 hónapja
- Miért utálják mindenhol a HR-t – és miért nélkülözhetetlen mégis? 6 hónapja
- Felmondani az öregek szoktak, a Z generáció csak simán nem megy be többet 7 hónapja
- Öt párhuzam a sakk és a kockázatkezelés között 7 hónapja
- Havi 1,2 millió diploma nélkül? Íme az egyik legjobban fizetett szakma itthon 8 hónapja
- "Ez volt a legnehezebb évem a HR-en" - miért hagyják el egyre többen a szakmát? 8 hónapja
- Ezek a legnépszerűbb szakmák az Egyesült Királyságban 10 hónapja
- Eltűnnek az olvasók, jönnek az elbocsátások – a Google AI-ja munkahelyek ezreit veszélyezteti 10 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?