Nagy az érdeklődés, de még kevesen igényelték
A bankoknál készített körkép szerint komoly az érdeklődés, de még kevesen éltek a lehetőséggel, hogy munkáltatói cafeteriaként adómentesen adható munkáltatói lakáscélú támogatást adjanak dolgozóiknak, írja a napi.hu.
A rendelet a támogatás folyósításához szükséges adómentesség feltételeinek igazolási kötelezettségét a munkavállalókra, míg ellenőrzési kötelezettségét a munkáltatókra helyezte. a juttatás több részletben vagy egy összegben is adható, kérdés, hogy a munkáltatók hozzányúlnak-e még idén a cafeteriarendszerhez vagy majd csak jövőre módosítják azt.
A munkavállalók már érdeklődnek, elsősorban a számukra lakáscélú hitelt nyújtó bankoknál, azonban jelenleg először a munkáltatóhoz kell fordulni, hiszen rajta múlik, hogy élni fog-e ezzel a támogatási lehetőséggel.
Az OTP Bank a támogatás ügyintézésével kapcsolatos szolgáltatáscsomagot indított el nemrég, ADLAK néven. A pénzintézet félmillió potenciális kedvezményezettre számít.
Az MKB-nál is jelentős volt az érdeklődés, foglalkoznak is a ilyen típusú ügyintézéssel, de még csak kevés kérelmet fogadtak be.
A CIB-nál és az Erste Banknál még dolgoznak a konstrukció kialakításán. Az FHB-hoz is folyamatosan érkeznek a kérelmek és zajlik a feldolgozásuk. Az eddigi kérelmezők mintegy harmada az, akik azonosítható módon utalják a támogatást.
A részletekről korábbi cikkünkben olvashatnak.
napi.hu
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
2025. év végén az előző évhez képest kifejezetten kevés változás történt a kedvező adózású juttatásokhoz kapcsolódóan. Ez lehetőséget ad... Teljes cikk
Az év utolsó heteiben mindig fókuszba kerül a juttatási rendszer. Ilyenkor dől el, mennyire működött jól egész évben. A HR Portálnak a Niveus... Teljes cikk
A munkabér kifizetése 2026-ban is közel 70 százalékos teherrel adózik, így nem versenyezhet a kedvezményesen adózó vagy adómentes béren kívüli... Teljes cikk
- Egy fizetőkártya, amely a valódi céges közösségépítés eszköze 2 hete
- Márciustól vehető igénybe a minimálbéren foglalkoztatottak után járó kompenzációs támogatás 2 hete
- A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat 3 hete
- Figyelmeztetés a munkaadóknak – új szintre lép a munkahelyi mentális egészség 2026-ban 3 hete
- Munkaadói felmondás nyugdíj előtt állóknak: erre kell figyelni! 3 hete
- Forradalmi kísérlet Európában: alapjövedelmet kap 2000 dolgozó – állami szinten 3 hete
- Az amerikai dolgozók mindössze harmada érzi úgy, hogy rugalmas 4 hete
- Határidők, adatok, szankciók – a cégek legnagyobb félelmei a bértranszparenciában 4 hete
- Több milliárdos támogatás nyílik meg: új program indul a fogyatékossággal élőknek 4 hete
- Van, akinek a munkahely az egyetlen biztonságos hely – így segít a Tesco 1 hónapja
- 6 ezerrel kevesebb regisztrált álláskereső januárban – mi állhat mögötte? 1 hónapja

Fata László cafeteria szakértő a Cafeteria TREND alapítója, szerkesztője, aki nem csak az adótörvények oldaláról közelíti meg a béren kívüli juttatásokat.
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben