Százezerrel nőtt a járműgyártásban dolgozók száma 10 év alatt
Míg 2008-ban 85 ezer ember dolgozott Magyarországon a járműgyártásban, 2018-ra ez a szám 170 ezer fölé nőtt. A statisztikai adatsorok tanúsága szerint évente átlagosan körülbelül 10 ezerrel bővül az alkalmazotti létszám ezen a területen.
A járműgyártásban dolgozók száma Magyarországon (2008-2019)- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
A KSH kimutatása a megszűnt egyéni vállalkozások számát hasonlítja össze adózási forma szerint a 2014 és 2024 közötti időszakban. Teljes cikk
2024-ben az egy főre jutó ledolgozott órák száma 2023-hoz képest csökkent, és – a koronavírus-járványtól legjobban sújtott 2020-as évtől... Teljes cikk
A 15–64 évesek körében az egészségi okból korlátozottak a nem korlátozottakhoz képest kisebb arányban végeznek vezetői, értelmiségi... Teljes cikk
- Ezek az állások tarolnak 2026-ban - itt a LinkedIn toplistája! 6 napja
- Ezek a számok sokat elárulnak a magyar munkahelyek jövőjéről 7 napja
- Czomba Sándor elárulta, hol nőtt a foglalkoztatás 7 napja
- Több tízezerrel kevesebben dolgoznak Magyarországon – a férfiaknál drámai a csökkenés 1 hete
- Munkahelyi baleset: mit kell tennie a dolgozónak és a munkáltatónak? 1 hete
- Mire költik a fiatalok a munkáshitelt? 1 hete
- Így változott a munkanélküliségi ráta az EU-ban - grafikon 1 hete
- A dolgozó orvosok száma korcsoport szerint - grafikon 2 hete
- Sokan terveznek új állást keresni 2026-ban, de kemény lesz a verseny 2 hete
- Az alkalmazásban állók egy főre jutó ledolgozott munkaóráinak száma - grafikon 2 hete
- Kiderült, mely cégekben dolgoznak az ország legokosabb munkavállalói 3 hete
A tudás törvényei: a megértés kulcsa