Az ügyben szeretném a véleményüket kérni, hogy az Önök cikkében is, hogy egy ideje megszűnt a délutános pótlék a maga 15%-ával és csak 18-06-ig műszakpótlék címen egységes 30% jár. Én 3 műszakos munkarendben dolgozom, de a cégem egy nem tudom milyen bérszámfejtő szoftver segítségével számolja ki a bérünket és a bérpapíron folyamatosan jelen van a du-os és éjszakai pótlék, a délutános 15%-al számolva, az éjszakás pedig 30%-al. A nővérem könyvelő és ő is így tudja, vagyis ő meg talán azt mondta, hogy az éjszakáért jár 15%, a délutánért 30%. Akkor most mi az igazság? És amennyiben nem jól számolják nekem évek óta, hol és/vagy hogyan tudnék jogorvoslatot, kártalanítást igényelni. Az alapkérdésem most azért merült fel, mert találtam új munkahelyet, ahova legszívesebben elmennék a jobb körülmények miatt, de nem kapok sokkal jobb fizetést, ezért pontosan ki szeretn
Közalkalmazottként dolgozom. 2022. aug.-ban megkaptam a 30 évre járó 3 havi jubileumi jutalmat. Azóta úgy hallottam, a fizetés nélküli szabadság... Teljes cikk
Heti 1 órában dolgozó munkavállalónak éves szinten hány nap szabadság jár? 1968-ban született, gyermeke nincs, kedvezményei sincsenek. Teljes cikk
Lábsérülésem miatt sajnos nem tudom tovább folytatni a munkámat, ezért kértem a munkáltatómat, hogy készítse el és küldje el számomra a kilépő... Teljes cikk
Általános iskolában dolgozom, jelenleg 62 éves vagyok, és teljes (100%-os) munkaidőben alkalmaznak. A kérdésem a következő: Jogosult-e a munkáltató... Teljes cikk
A munkahelyi átszervezés során a pozíció, amelyben dolgoztam megszűnésre került, és ennek tudomásomra adásakor a munkáltató alacsonyabb beosztást... Teljes cikk