A BKV amint lehet, visszamenőleg végrehajtja a bérkompenzációt
Amint a BKV helyzete megengedi, azonnal bevezetik január elsejéig visszamenőleg a bérkompenzációt, és végrehajtják a minimálbér-emelést is - közölte a közlekedési vállalat csütörtökön.
A BKV közölte: az a céljuk, hogy a törvényben meghatározott juttatásokat a dolgozók maradéktalanul megkapják. A jogszabály lehetőséget ad arra, hogy az emelést és a kompenzációt visszamenőlegesen fizessék ki, ezt a BKV megteszi, amint anyagi helyzete megengedi.
Az önkéntes nyugdíjpénztári, illetve az egészségpénztári hozzájárulások kifizetéséről jelenleg is folynak a tárgyalások, egyeztetések a munkáltatói és a munkavállalói oldal között - írták.
Az MTI korábbi információi szerint a BKV felfüggesztené a 3 százalékos önkéntes nyugdíjpénztári és egészségpénztári hozzájárulás kifizetését is, amelyet a március elejéig még érvényben lévő kollektív szerződés tartalmaz.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Nyolc napon túl gyógyuló személyi sérüléssel járó baleset történt a CATL Debrecen építési területén csütörtök délelőtt - közölte a cég pénteken az MTI-vel. Teljes cikk
A hazai tulajdonú Bayer Construct Zrt. friss beruházása kétszáz új munkahelyet hoz létre Sóskúton, ami még tovább erősíti a magyar gazdaság egyik... Teljes cikk
LIWO Group néven folytatja tevékenységét a létesítményüzemeltetési szolgáltatásokat nyújtó B+N Csoport. A névváltás célja egy könnyen... Teljes cikk
- Érkezik a katonák visszamenőleges béremelése 2 éve
- Már decembertől emelkedne a minimálbér, de nem lesz 100 ezer forintos bérkompenzáció 2 éve
- Brutális drágulás! Havonta 64 ezer forinttal nőttek a megélhetési költségeink 3 éve
- Infláció: Minden harmadik magyar kénytelen másodállást vállalni 3 éve
- A hazai munkavállalók többsége nem kapott fizetésemelést 3 éve
- Csütörtöktől pályázhatnak a falusi kisboltok működési költségeik támogatására 3 éve
- Készülhetnek a kisboltok, januárban jön a bértámogatásra is igénybe vehető pályázat 3 éve
- Egyszeri támogatást ad a Groupama is: fejenként bruttó 450-650 ezer forint érkezik a dolgozóknak 3 éve
- Rezsitámogatást nyújt dolgozóinak a Rossmann is: 70-120 ezer forint érkezik 3 éve
- Ezer eurós bérkompenzációt kapnak a Renault dolgozói 3 éve
- Előrehozott béremelést és fejenként legalább 200 ezer forint extrát kapnak az Erste dolgozói 4 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben