"A nagyvállalatok pótolják a nyelvoktatás hiányosságait"
Az idegen nyelvek magas szintű és korai oktatása olyan tényező, melynek nem hátráltatott, hanem kiemelt oktatáspolitikai célnak kellene lennie: ez ugyanis hazánk versenyképességét alapvetően befolyásolja a jövőben. Ilosvai Péter, Magyarország legnagyobb informatikai szolgáltatója, az IT Services Hungary ügyvezető igazgatója felhívta a figyelmet, jelenleg is a nagyvállalatok pótolják a nyelvoktatás hiányosságait.
A T-Systems hazai leányvállalata, a mára már 2500 főt foglalkoztató IT Services Hungary ügyvezető igazgatója aggodalmát fejezte ki a döntéssel kapcsolatban. "Nem lehet elég korán elkezdeni a nyelvoktatást. Az általános- és középiskolában kell megalapozni a biztos tudást, hogy az idegen nyelveket az egyetemen már csak használni kelljen a szakmai fejlődés érdekében - hangsúlyozta Ilosvai Péter, hozzátéve: Magyarország nyelvi lemaradása a régiós országokkal összehasonlítva már a középiskolai szinten tetten érhető. Az Eurostat legfrissebb adatai szerint ugyanis a középiskolában angol nyelvet tanulók aránya Magyarországon a legalacsonyabb a környező országok között, és a németet tanulók arányában is csak Románia teljesít nálunk rosszabbul.
A vállalat munkaerő-piaci tapasztalatai is ezeket a negatív tendenciákat támasztják alá. "Magyarország legnagyobb IT szolgáltatójaként nap mint nap szembesülünk az oktatási rendszer hiányosságaival, melyet nekünk és a hozzánk hasonló nagyvállalatoknak kell pótolni - magyarázta Ilosvai Péter.
Az IT Services Hungary éppen ezért megalakulása óta a tudásba fektet és kiemelt figyelmet fordít munkatársai szakmai képzése mellett a nyelvismeret fejlesztésére is. Train IT néven a nem informatikai végzettségű, de nyelveket beszélő érettségizettek és diplomások átképzését segíti, Train Language néven pedig nyelvi továbbképzést kínál leendő munkatársainak.
A debreceni és budapesti szolgáltató központokkal működő vállalat kollégáinak 31 százaléka beszél egy, 69 százaléka két vagy több idegen nyelvet, a vállalat pedig összességében 18 idegen nyelven nyújt teljes körű IKT szolgáltatást nemzetközi ügyfeleinek.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- Kihirdették a 2025/2026-os tanév rendjét 2 hete
- Hogyan fordítsuk az NEM-et IGEN-re a tárgyaláson? 2 hete
- Psychological safety: a recipe for success in the best workplaces 2 hete
- Mégsem lesz miniiskola az ovikban? – ezt kell tudni az új kötelező fejlesztésről 3 hete
- Új ügyvezető igazgató az Eve Power Hungary Kft.-nél 4 hete
- Felmérés: hosszú távon bizonytalan környezetre rendezkedtek be a vállalatok 1 hónapja
- Jövő héten indul az érettségi 2 hónapja
- Új vezérigazgató veszi át Csányi Sándor helyét az OTP Bank vezetésében 2 hónapja
- Változás a Munka Törvénykönyvében: mi történik, ha a munkavállaló alkalmatlanná válik a munkakörére 2 hónapja
- A 9 százalékos szja nem kapott elsöprő támogatást - Magyar Péter az adórendszerről tovább egyeztetne 2 hónapja
- Tehetséggyárat nyitott a BMW Debrecenben 2 hónapja