A pártok nem tudják megoldani a volt Malévosok ügyét

A Malév volt dolgozóit tömörítő szakszervezet szerint a napokban megjelent kormánypárti és ellenzéki javaslatok ugyan ígéretesek, de a problémáikra továbbra sem jelentenek azonnali megoldást.

A Malév Munkavállalók Érdekvédelmi Szervezetei keddi, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a volt dolgozók a követeléseiket eddig sem egyes pártokkal, hanem az állammal szemben fogalmazták meg, és nem akarják ügyüket pártpolitikai csatározások középpontjába helyezni. Hozzátették: örömmel vették a Fidesz és az Együtt-PM választási ígéretét, amelyben megoldást sürgettek a járandóság rövid határidővel való kifizetésére.

Emellett viszont elkeserítőnek tartják, hogy a kormánypárt nincs tisztában a hatályos bérgarancia törvénnyel, annak felhasználhatósági feltételeivel, mivel a bérgarancia-alapból a szabályok szerint már nem kaphatnak pénzt. A törvény módosítására vonatkozó ígéretet üdvözölték és a benyújtandó törvényjavaslat támogatását kérték a képviselőktől.

Emellett az érdekképviselet jelezte: továbbra is megtartják a március 29-ére, a Malév 68. születésnapjára bejelentett vonulásos demonstrációjukat, mivel több mint ezer volt Malév-dolgozó még mindig nem kapta meg jogos jussát.

Szabó Rebeka független országgyűlési képviselő, a Párbeszéd Magyarországért politikusa múlt hétfőn azt mondta, az Együtt-PM megemelné az állásukat elvesztőknek maximálisan kifizethető támogatás összegét és a csődtörvény módosítását szorgalmazza. Emellett a politikus abszurdnak nevezte, hogy miközben az állam 650 milliárd forintot fordított cégek államosítására, ennek töredékét sem volt képes kifizetni a Malév volt dolgozóinak, akiknek ez jogosan jár.

A Fidesz szintén múlt hétfőn azt közölte az MTI-vel, hogy a követelések kiegyenlítésére a törvényi előírásoknak megfelelően a bérgarancia-alap biztosít fedezetet.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
900 dolgozótól válna meg a Dacia

Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk

A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman

A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk

Szegedi BYD-gyár: külön határátkelési sávot kapnak a külföldről járó dolgozók

Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk