Csarnokot épít és létszámot bővít a Strauss Metál
Új üzemcsarnokot épít jövő év novemberéig, egyúttal növeli dolgozói létszámát a biztonságtechnikai termékeket gyártó pécsi Strauss Metál Kft., amely 225 millió forintot költ tervei megvalósítására.
"Ezt a célt szolgálja a tárca idén februárban meghirdetett pályázata, amely 5 milliárd forinttal támogatja a kis- és középvállalkozások munkahelyteremtő beruházásait. Az erre fordítható összeg tavaly és tavalyelőtt még csak 2 milliárd forint volt" - közölte.
Az államtitkár örömének adott hangot, hogy az idei pályázatra benyújtott igények mértéke a duplája volt a rendelkezésre álló keretnek. Értékelése szerint ez azt jelzi, hogy az érintet szektorba sorolt cégek tudnak és akarnak fejleszteni.
Czomba Sándor annak a véleményének is hangot adott, hogy összehangolt tevékenység szükséges a foglalkoztatottak számának növeléséhez. Rámutatott, hivatalosan jelenleg 3,7-4 millió ember dolgozik Magyarországon, ebből csak 1,2 millióan tevékenykednek a termelő ágazatokban. "Ebben elengedhetetlenül fontos az előrelépés. Meggyőződésem, hogy a kormány által kijelölt irány az egyedüli jó irány a gazdaság élénkítéséhez, a foglalkoztatási adatok javításához" - tette hozzá.
Szekó József, a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács fideszes elnöke arról szólt, hogy Magyarországon sokan hajlamosak csodát várni a külföldi tőkétől, a külföldi beruházóktól. "Sokáig a települések legfőbb törekvése volt, hogy vonzóvá váljanak a külföldi tőke számára. Sok helyen előfordult azonban, hogy a megvalósult beruházásoknak keserves ára lett, a befektetők később ugyanis odébbálltak egy jobb keleti lehetőség reményében, és rengeteg munkanélkülit hagytak maguk után".
A politikus szavai szerint az élet kényszerítette ki azt a felismerést, hogy a hazai kis- és középvállalkozókat kell helyzetbe hozni, megbecsülni, mert ők nem mennek el, és a helyben történő foglalkoztatásban, fejlesztésben érdekeltek.
Strausz János, a Strauss Metál Kft. vezetője és tulajdonosa elmondta, hogy 195 millió forintból egy 1700 négyzetméteres új üzemcsarnokot emelnek, 30 millió forintot pedig korszerű gépek beszerzésére költenek. A 225 millió forintos fejlesztésből 95,7 millió forint a hazai és európai uniós dotáció, amely a jelenlegi 30 mellett további 12 munkavállaló foglalkoztatását tesz lehetővé.
Strausz János elmondta, tervezik, hogy a jobb értékesítés reményében még az idén üzletet nyitnak Budapesten, később pedig a környező országok fővárosaiban.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- Indul a Demján Sándor 1+1 program második üteme 2 hónapja
- Új HR vezető a Debrecen International Airportnál 3 hónapja
- Már elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram a kis- és közepes vállalkozások számára 3 hónapja
- Közel 30 ezren dolgoztak az idei Nyári Diákmunka Programban 5 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 5 hónapja
- Már 75 milliárd forintot fizettek ki a Demján Sándor 1+1 Programban 5 hónapja
- Közel 30 ezren dolgoznak az idei Nyári Diákmunka Programban 5 hónapja
- Sztrájkolnak az autóbuszok vezetői Pécsen 6 hónapja
- Új szakaszba lépett a Demján Sándor Tőkeprogram: több pénz, nagyobb esély a kkv-knak 6 hónapja
- Nőtt az 1+1 KKV Beruházás-élénkítő támogatási programban a kifizetett összeg 6 hónapja
- Új fokozatra kapcsol a Demján Sándor 1+1 Program 7 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa