Édesipari gyárat épít a Fruitbonbon Kft. Beregsurányban
Édesipari gyártóüzemet épít a Fruitbonbon Kft. a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Beregsurányban, a mintegy 500 millió forint értékű beruházás alapkövét pénteken tették le a beregi község határában.
Az üzemben egyebek között csokoládés gyümölcsdesszertet fognak gyártani. A teljes termelési kapacitás elérésekor legalább 100-150 betanított dolgozóra lesz szüksége a társaságnak - közölte az igazgató.
A 2013-ban alakult, külföldi tulajdonosi körrel rendelkező Fruitbonbon Kft. a Bereg-Log Kft. segítségével építi fel üzemét. Varga Attila közlése szerint az új beregsurányi gyárban aszalt gyümölcs és dió alapú, kézi gyártású édességeket fognak előállítani.
A cég a későbbiekben helyi termelőkkel termeltetné meg a gyártáshoz szükséges alapanyagot, a jövőben erre alapoznák a termelési kapacitás egyik részét.
A beruházás első ütemében, jövőre már 25-30 dolgozó foglalkoztatásával számolnak a társaságnál. A dolgozói létszám a második ütemes fejlesztéssel tovább bővülhet. A tervezett három gyártósor termelésbe állításával pedig többféle terméket is elő tudnak majd állítani - mondta Varga Attila.
Tilki Attila, a Fidesz-KDNP térségi országgyűlési képviselője az eseményen arról szólt, hogy a környékbeliek már várják azokat a munkalehetőségeket, amelyeket ez a beruházás fog teremteni. Elmondta, a környező településeken a szakképzetlen női munkaerő foglalkoztatása jelenti a legnagyobb kihívást, ezért is örömteli a Fruitbonbon Kft. fejlesztése, ahol várhatóan lesz lehetőség betanított munkára.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- A vártnál több munkahely létesült az Egyesült Államokban 12 hónapja
- Megkezdődött az ácsi katódgyár építése 12 hónapja
- 25 ezer új munkahely jön létre itthon a most zajló kínai vállalati beruházások nyomán 1 éve
- Kétszáz új munkahely jön létre Miskolcon 2 éve
- 300 új munkahelyet hoz létre Nyíregyházán a LEGO 2 éve
- Kétszáz munkahelyet hoz létre egy kínai beruházó Kaposváron 2 éve
- Egyszerűsödnek a beruházási támogatások feltételei, még több munkahely jöhet létre 2 éve
- Gazdaságfejlesztési Minisztérium: a kormány megmentette a Dunaferrt 2 éve
- Ezek a kormány tervei a fiatalokkal a munkaerőpiacon 2 éve
- 900 új munkahelyet hoz létre Magyarországon a kínai Huayou Cobalt 2 éve
- Nagyvállalatok fogtak össze, hogy több tízezer menekültnek adjanak munkát 2 éve