Először szerzett aranyérmet magyar csapat a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián
A miskolci Földes Ferenc Gimnázium négyfős diákcsapata nyerte el az aranyérmet a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián (IIOT), amelyet Szíriában rendeztek meg - közölte a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság csütörtökön az MTI-vel.
A társaság közleménye szerint május 11-én rendezték meg Szíriában az idei IIOT világversenyt, amelyen a hazai kvalifikációs Kódkupáról két továbbjutó csapat vett részt: a Földes Ferenc Gimnázium "42" elnevezésű csapata (Molnár István Ádám, Nagy Martin, Koós Andor és Szörényi Zalán András), valamint a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium "Dzsanos Buliáj" névre hallgató csapata (Czanik Pál, Juhász-Molnár Erik, Simon László Bence és Szin Attila).
Mint írták, a világversenyen tíz csapat vett részt. A feladatokat egy nemzetközi bizottság állította össze, amely idén szírai, román, olasz és magyar delegáltakból állt. A verseny előkészületeihez jelentősen hozzájárult Magyarország, hiszen az idei versenyre kiválasztott kilenc feladat kétharmadát magyarok állították össze.
Tekintettel Szíria biztonsági és geopolitikai helyzetére, a magyar diákok online vettek részt a megmérettetésben egy közös magyarországi helyszínről - írták a közleményben.
A közleményben emlékeztettek arra, hogy az IIOT a Neumann Társaság által gondozott versenyek között az egyetlen, amelynek során a versenyzők nem egyénileg, hanem csapatban együttműködve oldják meg a feladatokat, ezért a tudáson kívül olyan "soft skillekre" is szükség van, amelyek a kooperációban segítenek.
Ez a nemzetközi szinten elért eredmény egyértelműen bizonyítja az informatikai tehetséggondozás jelentőségét, és azt, hogy érdemes és fontos lehetőséget biztosítani a diákoknak a fejlődésre - idézték a közleményben Nikházy Lászlót, a Neumann Társaság Tehetséggondozó szakosztályának kitüntetett tehetséggondozóját.
MTI
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Magyar Péter a miniszterelnöki fizetés jelentős csökkentését és új politikai működési kultúrát ígér, miközben a parlamenti ciklusváltás... Teljes cikk
Donald Trump szerint a választást megnyerő Magyar Péter „jó ember”, aki várhatóan jól vezeti majd Magyarországot. Az amerikai elnök egy... Teljes cikk
A Sajóbábonyban, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében működő SPL Europe Kft. dolgozói éhségsztrájkra készülnek, miután hónapok óta nem kaptak... Teljes cikk
- Kamionsofőr (nemzetközi) 4 hónapja
- Sok pénzt bukhat, aki ezt nem tudja a külföldi munkáról és a nyugdíjáról 7 hónapja
- 13 éves magyar tehetség tarolt a nemzetközi térképversenyen 8 hónapja
- Kínában tanulnak, Szegeden diplomáznak – egyedülálló képzés indul 9 hónapja
- Helpdesk Specialist 9 hónapja
- IT Project Manager 9 hónapja
- Cybersecurity Analyst 9 hónapja
- Cloud Architect 9 hónapja
- DevOps Engineer 9 hónapja
- Data Scientist 9 hónapja
- Machine Learning Engineer 9 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?