Gyorsabb a munka, ha közben szabad az interneten szörfözni
Aki két munkafolyamat között az interneten szörfözik, nagyobb hatékonysággal dolgozik, mint aki e-maileket válaszol meg vagy folyamatosan dolgozik - derül ki a Szingapúri Nemzeti Egyetem két munkatársának kutatásából, amelyet a múlt héten egy amerikai menedzsment akadémia konferenciáján mutattak be.
A következő 10 percet a három csoport három különböző módon töltötte: az első csapat újabb feladatot kapott, a második egység a netes szörfölésen kívül bármit csinálhatott (a többség a folyosón sétált, e-mailt válaszolt meg, telefonált), míg a harmadik csapat tagjai az interneten böngészhettek. Tíz perc múlva következett egy újabb, ezúttal 10 perces próbatétel, melynek során az "e" betűket kellett egy 2000 szavas szövegben megtalálni. A kutatók az egyes csapatok teljesítményét az első 20 percben nyújtottakkal vetették össze.
Az e-mail írása már csökkenti a koncentrációt
A felmérés végeredménye: azoknál volt a legjobb a produktivitás, akik a szünetben a világhálón szörfözhettek (16 százalékkal több betűt emeltek ki a szövegekből). Ráadásul ők számoltak be a legkisebb megterhelésről és unalomról.
A kutatók szerint a világháló böngészése a munkát segítő doppingszer - például egy csésze kávé - hatásával érhet fel. Ekkor ugyanis azt csináljuk, ami tetszik (például szórakoztató tartalom olvasása, játék, ismerősök új fotóinak megtekintése). Ellenben az e-mailek olvasása és megválaszolása, blogposztok írása már nem relaxáló hatású, mivel koncentrációt igényelő tevékenység és nem garantált, hogy a levelek tartalma elnyeri tetszésünket.
Hogy ebből mi a tanulság a munkaadónak? Az internet teljes tiltása inkább elégedetlenséget okoz és nem javul tőle a hatékonyság. Érdemes a szörfözés lehetőségét megadni és ellenőrizni, ki mennyit tartózkodik a világhálón.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t. Teljes cikk
A munka világa 2025-ben már nem a klasszikus irodai hierarchiáról szól: ma már fizetnek azért, ha valaki ölel, alszik vagy épp AI-személyiségeket... Teljes cikk
Üzemi baleset történt az ajkai erőműben, a helyszínről egy férfit súlyos sérülésekkel, életveszélyes állapotban, míg két másik férfit... Teljes cikk
- Nincs szorgalmas vagy lusta generáció - a Z a közös élményt keresi és nem akar belehalni a munkába 1 hete
- 300 új munkahely Vecsésen: elindult a termelés 2 hete
- 55 új munkahely jön létre 42 milliárdból Szolnokon 2 hete
- Támogatás, nem sajnálat: így álljunk a mellrákkal küzdő munkatársaink mellé 3 hete
- Vissza az irodába és vissza a múltba - miért kezdenek főnökösködni a vezetők? 3 hete
- Hazudnak a munkahelyen? Így ismerheted fel 1 hónapja
- Nem csak magánügy, hanem munkahelyi ügy is - miért ciki téma Magyarországon a menopauza? 1 hónapja
- Idén már kevésbé féltik a magyarok az állásukat a mesterséges intelligenciától 1 hónapja
- Amikor a sokszínűség kihívássá válik – kultúrák harca a munkahelyeken 1 hónapja
- Több ezer új állás a Mercedesnél – Magyarország veszi át az európai gyártás súlypontját 1 hónapja
- Hi-tech beruházás érkezik – 800 munkavállaló stabil munkahelyet kap 1 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?