Hátrányos helyzetűeket alkalmaz a Nissan
Foglalkoztatási megállapodást kötött a Nissan és a Jobcentre Plus, hogy ily módon biztosítsanak álláslehetőséget a hátrányos helyzetű munkavállalóknak Nagy-Britanniában.
A Nissan sunderlandi üzeme 1986-ban létesült, s azóta Nagy-Britannia legnagyobb autógyárává, illetve exportőrévé nőtte ki magát. A további bővülés reményében nemrégiben mintegy 800 állást hirdetett meg (hogy egy harmadik műszakkal biztosítani tudja rendeléseit), melyből 265-öt szán a hátrányos helyzetű munkavállalóknak. Ráadásul annak sem kell csüggednie, aki nem eléggé képzett az autóiparhoz, mivel a Nissan külön tréninget tart a munkához elengedhetetlen készségek elsajátítására. A híradások szerint a programot eddig 50-en szándékoznak igénybe venni.
Personnel Today
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Bővíti munkavállalói létszámát a közelmúltban megvásárolt makói gyáregységében a fenntartható alumíniumcsomagolásokat világszerte gyártó... Teljes cikk
Az új vezérigazgató érkezése után újabb költségcsökkentési hullám indul a Disney-nél: akár ezer dolgozótól is megválhat a médiavállalat,... Teljes cikk
A múlt héten már komoly fennakadásokat okozó sztrájkok után hétfőn és kedden is folytatódik a munkabeszüntetés a Lufthansa-csoportnál: ezúttal a... Teljes cikk
- Megállíthatatlan a takarítócég, pörög a BMW 3 hónapja
- Az Aldinál zsinórban tizedik hónapja csökken a létszám 4 hónapja
- Tényleg feleződött az alacsony végzettségűek száma Magyarországon? 4 hónapja
- 10 milliárd forintos uniós program indul az alacsony végzettségű álláskeresők támogatására 4 hónapja
- Beindult a BMW 4 hónapja
- Ilyen kihívásokkal néznek szembe az alacsonyabb társadalmi-gazdasági háttérrel rendelkező dolgozók 5 hónapja
- Jelentős létszámcsökkenés több nagyvállalatnál 6 hónapja
- Csökkent a Tesco, bővült a Lego: így alakultak a létszámok a nagyoknál 7 hónapja
- Kettős előítéletekkel szembesülnek a fogyatékossággal élő idősebb dolgozók 7 hónapja
- Visszaüt, ha az embereken kezdjük a spórolást 7 hónapja
- Visszaelőzte ebben a Tesco a Lidlt 9 hónapja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?