Hiába keresték a frissen érkezett ukránokat Szabolcsban
Az ukránok sem menekültként, sem munkavállalóként nem jönnek tömegesen - állítja a 168 Óra, miután riportere hiába kereste a frissen érkezett ukránokat Szabolcsban, a határnál.
Ukrán vendégmunkások tízezreit várja a kormány a magyar gazdaságot sújtó krónikus munkaerőhiány enyhítésére. Ezt Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter pendítette meg. A tárca gyorsan hozzá is tette: a hiányszakmákat betöltő vendégmunkások egyrészt nem vehetik el a hazaiak munkáját, másrészt olyan civilizációs közegből érkeznek, amely hagyományainktól kevéssé idegen. Orbán Viktor pedig arról beszélt, hogy hazánk az orosz-ukrán háború idején már teljesítette kötelességét, százezer ukrán menekültet fogadott be.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A februári nyugdíjak és nyugdíjszerű ellátások bankszámlára történő folyósítása február 12-én esedékes, míg a 13. és 14. havi ellátás... Teljes cikk
A NAV idén is 5,5 millió magánszemélynek készíti el az szja-bevallási tervezetét, amelyek március 15-től lesznek elérhetők. Február 2-a fontos... Teljes cikk
A kormány kiemelten kezeli a turizmus egyik legfontosabb húzóágazatának számító vendéglátó szektor helyzetét, ezért egy 5+1 elemből álló,... Teljes cikk
- Mi lesz a munkaerővel 5–10 év múlva? Egy nagyvállalat válasza a tudáshiányra 2 hete
- Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról 2 hete
- Váltás a Prohuman élén, ő az új vezérigazgató 3 hete
- Havazás, ónos eső - korlátozottan működnek a bíróságok, egyes iskolák online oktatásra állnak át 4 hete
- 14. havi fizetés és stabil élet: ezekre a magyar szakemberekre vadászik Ausztria 1 hónapja
- 180 ezer forinttal nőhet Orbán Viktor fizetése, Kövér László majdnem hatmilliót kereshet márciustól - Így nő a képviselők bére 1 hónapja
- Miért stratégiai kérdés a dolgozói élmény és a megtartás? 2 hónapja
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 2 hónapja
- "Többek vagyunk azáltal, hogy más kultúrákkal is együttműködünk" - a Pannonjob és a Club Tihany megoldása a munkaerőhiányra 2 hónapja
- Árnyalt jövőkép a magyar cégeknél: kiderült, mitől tartanak leginkább 2 hónapja
- Már az interjúra sem jönnek el - miért tűnnek el a kétkezi munkások? 3 hónapja


Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig